شرکت PMPiran

88261019 -88253821 - 88254527 (021) مشترک شوید
لطفا جهت اشتراک در خبرنامه سایت نام و آدرس ایمیل خود را ثبت کنید
 

مشاوره

همانگونه كه در معرفی شركت آمونتيس آلمان در این سايت بطور اختصار آمده است، مركز ثقل فعاليتهاي گروه بين المللي مشاورين آمونتيس با مركزيت در آلمان و بيش از 11 شعبه در سراسر جهان، ارائه مشاوره تخصصي در زمينه مديريت پروژه، پياده سازي فرايند بهبود مستمر در مديريت پروژه و پياده سازي سيستم بلوغ مديريت پروژه سازماني بر اساس مدلهاي نوين همانند ®OPM3 ميباشد. شركت آمونتيس از وجهه خاصي در زمينه مشاوره مديريت پروژه برخوردار بوده و از آنجائيكه مدير اصلي برنامه مدل بلوغ مديريت پروژه سازماني ®OPM3 در انستیتوی ®PMI، آقاي رالف فريدريش ميباشد، لذا آمونتيس بعنوان يك شركت پيشتاز و سرآمد در پياده سازي اين مدل پيشرفته در سازمانهاي مختلف، خصوصا پروژه محور، بشمار ميايد.

management-team

شركت پيشرو مديريت پيران كه بدرجه همكار وابسته رسمي (associate) گروه مشاورين آمونتيس نايل آمده است، بعنوان همكار محلي (local partner) و نماينده انحصاري ايشان در ايران، با نظارت و هدايت مستقيم ايشان، در جوار فعاليتهاي آموزشي، به فعاليتهاي تخصصي مشاوره اي مديريت پروژه ميپردازد.

بطور كلي ميتوان مشخصات و رل مشاوران مديريت پروژه را بنا به تعاريف امروزه و مرسوم آن در جهان، در تباين و اختلاف واضح با كنترلرهاي پروژه كه از داخل و يا خارج پروژه، و به كمك برخي نرم افزارهاي كنترل پروژه، اقدام مينمايند، به شرح ذيل خلاصه نمود:

مشاوران مديريت پروژه بهره مند از تجربيات ارزشمندي هستند كه در طول ساليان متمادي حضورشان در صحنه هاي عملي و اجرائي پروژه هاي مختلف كسب نموده اند. ايشان با تلفيق اين تجربيات، با آخرين دستاوردهاي علمي دانش مديريت پروژه، از گذر اخذ گواهينامه بين المللي حرفه اي مديريت پروژه ®PMP، كه دال بر تسلط ايشان بر فرايندها و استاندارد امروزه مديريت پروژه علمي ميباشد، از نظر معلومات و تجربه در سرتاسر جهان مورد تائيد قرار گرفته و داراي مقبوليت ميباشند.

مشاوران مديريت پروژه در كنار مدير پروژه و اعضاي تيم پروژه قرار گرفته و بر مبناي استاندارد مديريت پروژه ®PMBOK در كليه مراحل، از طرحريزي تا اختتام پروژه، مشاوره لازم را ارائه مينمايند. در نتيجه، مدير و اعضاي تيم پروژه با بهره گيري از راهنمائيها و الگوهاي ارائه شده توسط مشاور، قادر خواهند بود پروژه را در انطباق با استاندارد مديريت پروژه، مديريت و اجراء نمايند.

 • اين مشاوران قادر به ارائه خدمات مشاوره اي گوناگوني به سازمانها بوده كه ميتواند بطور اختصار، شامل موارد ذيل باشد:
 1. الف – با مد نظر قرار دادن يك پروژه، ارائه مشاوره در زمينه هائي نظير: مديريت يكپارچگي پروژه، مديريت محدوده و محتواي پروژه، مديريت زمان پروژه، مديريت هزينه پروژه، مديريت كيفيت پروژه، مديريت منابع انساني پروژه، مديريت ارتباطات پروژه، مديريت ريسك پروژه و مديريت تداركات پروژه.
 2. ب – ارائه مشاوره در مراحل ايجادي پروژه ها (در سازمان و در راستاي نيل به اهداف استراتژيك آن)، نظير: بررسي امكانپذيري پروژه، تجزيه و تحليل گزينش پروژه، و تهيه طرحهاي توجيه فني و اقتصادي پروژه ها.
 3. ج – ارائه مشاوره تخصصي در خصوص چگونگي ايجاد دفاتر مديريت پروژه و تعيين نقش، وظايف و نحوه انجام فعاليتهاي آن، بعنوان يك واحد سازماني در سازمانهاي پروژه محور، كه به منظور مركزيت دادن و هماهنگ كردن مديريت كل پروژه ها، برنامه ها و پورتفوليو هاي آن سازمان عمل مينمايد.
 4. د – ارائه مشاوره تخصصي در زمينه مديريت سبد پروژه (پورتفوليو)، شامل برنامه ريزي ساختار و ابراز مناسب جهت انتخاب و مديريت مجوعه پروژه ها و برنامه ها در جهت نيل به اهداف استراتژيك سازمان.
 5. ه – ارائه مشاوره و انجام ارزيابي و مميزي پروژه (Project Audit & Project Assessment)، شامل ارزيابي كلي و تفصيلي پروژه ها و تجزيه و تحليل وضعيت و پيشرفت آنها و ارائه راهكارها در جهت بهبود و سلامت پروژه ها.
 6. و – ارائه مشاوره در زمينه بازيابي و نجات پروژه هائي كه در ميانه راه بوده و از وضعيت مطلوبي برخوردار نميباشند.
 7. ز – ارائه مشاوره در زمينه ارزيابي ميزان بلوغ سازمان در مديريت پروژه ها، بر اساس استاندارد مدل بلوغ مديريت پروژه سازماني ®OPM3 در سازمانهاي پروژه محور، شامل آشناسازي افراد سازمان با كليت دانش مديريت پروژه بر اساس استاندارد مديريت پروژه ®PMBOK و پياده سازي آن در سازمان، ارزيابي و تعيين ميزان بلوغ سازمان در بكارگيري اين استاندارد، تعين عملكردهاي بهينه با توجه به وضعيت سازمان جهت ارتقاء بلوغ سازماني و اجراي بهبود مستمر و ادامه روند افزايشي بهبود تا نيل به ميزان بلوغ سازماني هدف گذاري شده.
 8. ح – ارائه مشاوره به منظور ارتقاء شايستگي و قابليتهاي افراد و تيمهاي پروژه از طريق كاربرد تكنيكهاي رهبري و مديريت و نيز تربيت و آموزش مديران و اعضاي تيم پروژه به صورت آموزش حين كار به صورتي كه آموزشهاي طرحريزي شده در قالب كارگاههاي آموزشي بر پايه روشهاي تسريع شده (accelerated learning) و همچنين برنامه هاي آموزشي براي تربيت و هدايت افراد در جهت نيل به درجات حرفه اي مديريت پروژه ®PMP و نیز همكار رسمي در مديريت پروژه ®CAPM ارائه ميشود.

آموزش دهنده مجاز - آمونتیس

4 پاسخ به “مشاوره”

 1. محمد گفت:

  سلام.
  یه سوال؟؟؟
  حوزه های کاری pmpدر ایران در چه زمینه هایی تاپ هستش؟
  ایا در زمینه متالورژی ومهندسی مواد هم زمینه ی کاری دارد؟

 2. محمد گفت:

  سلام.
  یه سوال؟؟؟
  حوزه های کاری pmpدر ایران در چه زمینه هایی تاپ هستش؟
  ایا در زمینه متالورژی ومهندسی مواد هم زمینه ی کاری دارد؟
  ممنون

  • PMPiran گفت:

   سلام
   در صنعت نفت و ICT شناخته شده هست و در صنعت معدن هم تمایل زیادی به علوم مدیریت پروژه ایحاد شده
   ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *