با ما همراه باشید

لوگو PMPIran

آغاز دوره‌ی جامع مدیریت پروژه در دانش‌گاه صنعتی امیرکبیر

برگزاری کلاس‌های دوره‌ی جامع مدیریت پروژه توسط شرکت PMPiran و با هم‌کاری دانشکده‌ی صنایع دانشگاه امیرکبیر، آغاز شد. در بخش اول دوره، دانش عمومی مدیریت پروژه پوشش داده می‌شود و مباحثی مانند استاندارد PMBOK، گزارش‌نویسی در پروژه‌ها، کاربرد نرم‌افزار اکسل در مدیریت پروژه، برنامه‌ریزی استراتژیک و مدیریت دعاوی مطرح می‌شوند.

اولین جلسه، کارگاه مبانی کلیت دانش مدیریت پروژه براساس نگارش ششم پم باک (PMBOK) بود که توسط مهندس مهدی معین ارائه شد. در این کارگاه، پیرامون فرآیندهای مختلف مدیریت پروژه و سایر سرفصل‌های موجود در PMBOK بحث شد و حاضرین با اصول اولیه و رئوس مطالبی آشنا شدند که در روزهای آتی خواهند آموخت. کارگاه مبانی کلیت دانش مدیریت پروژه چندین جلسه خواهد داشت و در طول دوره، ادامه خواهد یافت.

اما روز دوم دوره به کارگاه آموزشی مدیریت کار تیمی در پروژه‌ها اختصاص داشت و توسط دکتر رامبد باران‌دوست ارائه شد. در این کارگاه تکنیک‌های مختلف تیم‌سازی و نکاتی برای مدیریت بهتر کار تیمی در مراحل مختلف پروژه‌ها مطرح شدند.

بخش عمومی دوره‌ی جامعه مدیریت پروژه که از روز بیست و سوم آذرماه آغاز شده، تا بیستم بهمن ادامه خواهد یافت. در روزهای بعد، مباحثی مثل آداب معاشرت تجاری، کاربرد نرم‌افزار مایکروسافت اکسل (MS Excel)، کاربرد نرم‌افزار مایکروسافت پراجکت (MS Project)، دفتر مدیریت پروژه، برنامه‌ریزی استراتژیک، روش محاسبه‌ی تاخیرات پروژه، سیستم‌های اطلاعات مدیریت پروژه، مدیریت دعاوی و گزارش‌نویسی مطرح خواهند شد.

کارگاه‌های بعدی دوره توسط افرادی چون مهندس سیدمحمدحسین موسوی، مهندس سعید مقدسی، مهندس سینا قاضی، دکتر عباس خدادادی و اساتید دیگر ارائه خواهند شد.

هدف از برگزاری دوره‌ی جامع مدیریت پروژه در سه بخش عمومی، پروژه‌های فناوری اطلاعات و پروژه‌های عمرانی و نفت و گاز، نزدیک کردن صنعت به دانش‌گاه و آماده کردن دانش‌جویان و فارغ‌التحصیلان دانش‌گاه‌ها برای ورود موفق به بازار کار عنوان شده است.

محتوای این دوره‌ها به گونه‌ای تنظیم شده که بیش‌ترین میزان نزدیکی به فضای واقعی مدیریت پروژه‌ها و بازار کار را داشته باشد. شرکت‌کنندگان در طول دوره دانش لازم برای مدیریت پروژه‌های مختلف را به دست می‌آورند و در عین حال، با نمونه‌هایی واقعی از دنیای حرفه‌ای پروژه‌ها آشنا می‌شوند و فضای کار را لمس می‌کنند. مدرسین دوره نیز همگی از میان مدیران حرفه‌ای و باسابقه‌ی صنعت انتخاب شده‌اند تا شرکت‌کنندگان از تجربه‌های واقعی آنان بهره ببرند.

لازم به ذکر است که امکان ثبت‌نام برای دوره‌های بعدی وجود دارد. برای آگاهی از شرایط ثبت‌نام با ما تماس بگیرید.

نظر (1)

  • سحر 7 خرداد 1397 at 10:45 ق.ظ پاسخ

    با سلام
    دوره جدید در سال 97 برگزار خواهد شد؟
    شروع آن چه تاریخی در نظر گرفته شده است؟
    با سپاس

دیدگاه خود را بیان کنید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.*