با ما همراه باشید

لوگو PMPIran

شصت و ششمین گردهمایی مدیران پروژه با ارائه مهندس سعید دهناد

شصت و ششمین گردهمایی مدیران پروژه با ارائه مهندس سعید دهناد، در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در تاریخ 3 دی برگزار گردید.

شصت و ششمین گردهمایی مدیران پروژه، در راستای اهداف باشگاه مدیران پروژه در جهت به اشتراک گذاری درس‌آموخته‌های مدیران حرفه‌ای پروژه این بار میزبان مهندس سعید دهناد بود.

مهندس سعید دهناد که بیش از 15 سال سابقه مدیریت در پروژه های شهری در ایران و آمریکا دارند، در این ارائه از درس آموخته‌های خود گفتند.

سعید دهناد در ایران در پروژه های بزرگی مانند، پروژه ایران مال، هتل روتونا مشهد، منوریل کرمانشاه و پل میان‌گذر دریاچه ارومیه در سمت های مدیر مهندسی و یا مدیر پروژه فعالیت داشته است. دهناد اکنون در آمریکا، در موسسه مدیریت پروژه آمریکا (PMI) و شرکت مشاوره M.A.T فعالیت دارد.

مهندس سعید دهناد ارائه خود را با بحث درباره محدود و محتوای پروژه (Project Scope) آغاز کرد. او با اشاره به اینکه در ایران اهمیت موضوع دیده نشده است و تنها در صنعت نفت ما سندی به عنوان سند محدوده و محتوای پروژه (Project Scope Statement) داریم. او درباره اهمیت مشخص بود محدوده و محتوای پروژه مثال هایی متنوعی از تجربیات خود در ایران و آمریکا زدند.

دومین نکته ای که سعید دهناد به آن اشاره کرد بحث منابع پروژه بود. به نظر ایشان مدیریت منابع باید منطبق با فعالیت‌ها و نیازهای پروژه برنامه ریزی گردند تا بتوانیم برنامه ریزی دقیق تر انجام داده و از هزینه های اضافی خود داری کنیم.

سعید دهناد در ادامه صحبت های خود درباره عدم برنامه ریزی دقیق و نبود گزارش‌های مناسب به کارفرما پرداختند، که از جمله این نکات می توان به سرفصل‌های زیر اشاره کرد:

  • داشتن یک پرتال جامع برای دسترسی اعضای درگیر در پروژه
  • تعامل مناسب و سازنده با اسپانسرها و کارفرمایان پروژه
  • شناسایی ریسک‌ها

او برای جمع بندی صبحت‌های خود از مدیران پروژه خواست تا نیازهای خود در مدیریت پروژه‌ها را سخت گیرانه تر از کارفرمایان پیگیری نمایند و وسواس بیشتری منطبق بر فرآیندهای موجود در استاندارد PMBOK داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین فرصت‌های شغلی برای یک دانشیار خبره‌ مدیریت پروژه (CAPM)

پس از پایان ارائه مهندس دهناد، مهندس سعید مقدسی با تشکر از مطالب کاربردی ایشان بخش دوم برنامه را اعلام داشتند که همه حاضرین می توانند در زمان‌های پایانی به پرسش و پاسخ با مهندس دهناد بپردازند.

تصاویر برگزیده شصت و ششمین گردهمایی مدیران پروژه

 

 

    دیدگاه خود را بیان کنید

    ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.*