دوره آمادگی آزمون PSM I (اسکرام مستر حرفه‌ای)

خلاصه دوره

برگزاری کلاس‌ها به صورت نیمه‌خصوصی
کسب دانش و مهارت کافی برای قبولی در آزمون PSM I
پیگیری‌های مداوم و همراهی همه‌جانبه اساتید تا کسب موفقیت در آزمون PSM I
آموزش کامل راهنمای اسکرام – Scrum Guide
ارزیابی پیش از شرکت در آزمون PSM I توسط تست‌های شبیه‌ساز آزمون
مدیران پروژه و مدیران اجرایی در سازمان‌های با رویکرد چابک (Agile)
توسعه‌دهندگان نرم‌افزار (Software Developers)
افراد مشغول به کار در تیم‌های چابک و رهبران تیم‌ها
علاقمندان به کسب مهارت‌ها، تکنیک‌ها و ابزارهای Agile
افراد علاقمند به آمادگی و کسب پیش‌زمینه برای شرکت در دوره‌های حرفه‌ای و دریافت مدارک بین‌المللی
محتوای دوره آمادگی آزمون PSM I به صورتی تهیه شده است که نیازی به پیشنیازی برای علاقمندان نباشد .

اهداف و اهمیت دوره‌ی آمادگی آزمون PSM I

شما در دوره آمادگی آزمون PSM I مفاهیم اصلی چارچوب اسکرام را بر اساس راهنمای ارائه شده از جانب موسسه Scrum.org که منبع اصلی آزمون‌های متنوع اسکرام هست را مطالعه خواهید کرد.

 به منظور آمادگی آزمون PSM I با انواع سوالات، محیط تحت وب آزمون (شبیه‌ساز آزمون PSM I)، نحوه ثبت نام در آزمون PSM I و پرداخت هزینه آزمون، نحوه برگزاری و تمامی مسائل مرتبط با این آزمون بین‌المللی آشنا خواهید شد.

خاطرنشان می‌کنیم تا آخرین مرحله که قبولی در آزمون PSM I است  اساتید ما همراه و هم‌قدم شما خواهند بود و تمامی دغدغه‌های شما را برطرف خواهند کرد و مسیر اخذ مدرک اسکرام مستر حرفه‌ای ( PSM I) را برای شما هموار خواهند کرد .

همچنین می‌توانید با بهره بردن از تجربه افرادی که در این موسسه و در شرایط مشابه شما موفق به کسب مدرک PSM I  شده‌اند، شانس قبولی خود را بالا ببرید.

ویژگی‌های دوره:

 • 10 ساعت آموزش نیمه خصوصی به همراه بررسی دقیق و کاربردی چارچوب اسکرام با رویکرد آمادگی آزمون
 • دسترسی به شبیه‌ساز آنلاین آزمون (PSM I) با بیش از 400 تست کاربردی
 • منتورینگ تا لحظه قبولی در آزمون PSM I
 • ارائه اسلایدها و ویدیوهای کمک آموزشی ویژه آمادگی آزمونPSM I
 • راهنمایی در امور انجام فرایندها و امور ثبت نام در آزمون PSM I

با گذراندن این دوره نه تنها دانش چارچوب اسکرام  را کسب می‌کنید، بلکه فرصت‌های شغلی بهتری در رابطه با مدیریت پروژه‌‌های گوناگون مخصوصا چابک را به‌دست خواهید آورد. این مدرک نقش به‌سزایی در تسهیل استخدام اسکرام مستر در سازمان‌های مختلف دارد.

 • 4 سری آزمون ماک یا شبیه‌ساز آزمون اصلی برای ارزیابی شما در دوران جمع‌بندی

0جلسه

4 ساعته

0ساعت

مدت دوره

0نفر

ظرفیت دوره

گواهی‌نامه

گواهی معتبر از شرکت PMPiran

سطح دوره

حرفه‌ای

دسته‌بندی

مدارک حرفه‌ای بین‌المللی اسکرام

میزان

سرمایه‌گذاری

18.000.000 ریال

سرفصل‌های دوره

Course topics
 
Different models of project management
Agile project management
Agile Project Management
The difference between waterfall (traditional) and agile project management
Agile History
Agility Manifesto
The 12 Principles of Agility
Agile teams and their characteristics
Types of agile project management implementations
The Scrum Framework
Scrum Role
_ Product owner
_ Scrum Master
_ Development Team
Scrum Artifacts
_ Product Backlog
_ Sprint Backlog
_ Product Increment
Scrum Events
_ Scrum Planning
_ Scrum Review
_ Scrum Retrospective
_ Daily Scrum
Definition Of Done
Technical Debt

مدرسین دوره

سعید مقدسی PMP,PMI-ACP,PSM I,PSPO I

 

مدارک اخد شده: PMP,PMI-ACP,PSM I ,PSPO I
 • متولد 1355
 • دانشجوی دکترای کارآفرینی دانشگاه تهران
 • کارشناسی ارشد مدیریت کارآفرینی فناوری از دانشگاه تهران
 • کارشناس مهندسی نرم‌افزار دانشگاه فنی و حرفه‌ای–دانشکده شهید شمسی‌پور تهران
 • مدرک Project Management Professional, number: 4116232) PMP)
 • مدرک Agile Certified Practitioner, number: 2236686) PMI-ACP)
 • مدرک Professional Scrum Master:447511) PSM I)
 • مدرک Professional Scrum Product Owner:459314) PSPO I)
 

سوالات متداول

با پیشرفت و پیچیده‌تر شدن پروژه‌های نرم‌افزاری و جهت‌یابی پروژه‌ها به سمت رویکرد چابک، روز به روز نیاز به مدیران پروژه و متخصصان IT آشنا به رویکرد چابک (Agile) افزایش پیدا کرده و افراد برای ارتقای شغلی و همچنین یافتن فرصت‌های شغلی مناسب‌تر باید دانش خود را به‌روز رسانی کنند.

شرکت در این دوره می‌تواند پیش‌زمینه‌ای برای شرکت در دوره‌ حرفه‌ای مدیریت پروژه‌های اجایل (ACP) باشد.

تمامی علاقمندان به فراگیری دانش و مهارت‌های مدیریت پروژه‌های اجایل (Agile) ویا چارچوب اسکرام (Scrum) می‌توانند در این دوره حضور یابند.

علاقه‌مندان به دریافت مدارک حرفه‌ای و بین المللی مدیریت پروژه در حوزه چابکی و علاقه‌مندان به یادگیری حرفه‌ای چارچوب اسکرام در این دوره حضور پیدا می‌کنند.

بله، فرصت‌های شغلی ایجاد شده در تمامی حوزه‌های مرتبط با مدیریت پروژه‌های چابک (Agile)، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار (Software Developers) و امثال آن‌ها خواهد بود.

آزمون حرفه‌ای اسکرام مستر سطح یک ( PSM I) در قالب یک آزمون 60 دقیقه‌ای با 80 سوال چند گزینه‌ای توسط موسسه Scrum.org به‌صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

خیر، سوالات آزمون نمره منفی ندارند.

برای قبولی در آزمون PSM I  داوطلبان باید به 85% از سوالات پاسخ صحیح دهند .

با توجه به تفاوت در تجربیات، سطح زبان انگلیسی و با تجربه 15 ساله شرکت و همچنین بازخورد مثبت دانش آموختگان PMPiran بر این باور هستیم که هر داوطلب مسیر منحصر به فرد خود را جهت موفقیت طی می‌کند و نمی‌شود با انجام دوره‌های گروهی به بازدهی دوره‌های آموزشی به صورت خصوصی و نیمه‌خصوصی رسید.

ثبت‌نام در دوره آمادگی آزمون PSM I

جهت ثبت‌نام در دوره و یا کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با مجموعه در تماس باشید:

شماره تماس:
02191070222

آیدی تلگرام پشتیبانی: @PMPiran_office

تکمیل فرم درخواست مشاوره دوره‌

در آکادمی آنلاین PMPiran بیاموزید!

اگر سپری کردن دوره آموزشی، مطابق زمان‌بندی خاص برایتان مشکل است، ما برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

آکادمی آنلاین PMPiran بستری است برای آموزش مجازی و تعامل محور! در این پلتفرم می‌توانید به محتوای ضبط شده (اما آپدیت) دسترسی داشته باشید، در طول دوره تست بزنید، از منتور بهره‌مند شوید و به طور خلاصه آماده آزمون اسکرام مستری شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر، به این صفحه مراجعه نمایید.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر دوره آمادگی آزمون PSM I اقدام کنید .

  بیشتر بدانید!

  مدیریت به روش چابکی (Agile) یک رویکرد تکرار شونده در مدیریت پروژه است که از پاسخگویی دائم به تغییرات به جای پیروی از یک برنامه ­ریزی دقیق و از پیش­ تعیین­ شده حمایت می‌کند. مهمترین مزیت مدیریت پروژه چابک توانایی پاسخگویی به موضوعاتی است که در طول پروژه بوجود می آیند. ایجاد تغییر لازم در یک پروژه در زمان مناسب می تواند باعث صرفه جویی در منابع و در نهایت کمک به ارائه یک پروژه موفق گردد.

  تیم‌های چابک بازخورد سریع در بازه‌های زمانی کوتاه، سازگاری مداوم و بهترین کیفیت را در تکرارهای خود ایجاد می‌کنند. آن‌ها رویکرد بهبود مستمر را با استفاده از فناوری اتخاذ شده به‌منظور سرعت بخشیدن به انتشارهای مکرر خود و استفاده از محصولات اتخاذ می‌کنند.

  علاوه بر این ، مدیریت پروژه Agile از تیم می‌خواهد تا در طول پروژه، زمان و هزینه را به‌طور مداوم ارزیابی کنند. آن‌ها برای اندازه‌گیری کار خود، به‌جای استفاده از نمودارهای گانت و مایلستون‌ها از نمودارهای velocity, burndown  وburnup استفاده می‌کنند.

  در مدیریت پروژه چابک نیازی به حضور یا مشارکت یک مدیر پروژه نخواهیم داشت. اگرچه یک مدیر پروژه برای موفقیت در روش‌های سنتی تحویل پروژه، مانند مدل آبشاری (جایی که بودجه، محدوده پروژه، کیفیت، الزامات و سایر عناصر اصلی را پیش از شروع مشخص و مدیریت می‌کند) ضروری است، اما در مدیریت پروژه چابک نقش مدیر بین اعضای تیم توزیع می‌گردد.

  به عنوان مثال، اهداف پروژه توسط مالک محصول که نماینده مشتری است، تعیین می‌شود، در حالیکه اعضای تیم مسئولیت‌ها را بین خود تقسیم می‌کنند و برنامه‌ریزی، گزارش‌گیری پیشرفت‌ها و کیفیت کارها را مشخص می‌کنند. برخی رویکردهای چابک، لایه‌های دیگری از مدیریت را اضافه می‌کنند. برای مثال، رویکرد Scrum به یک scrum master نیاز دارد که به رفع موانع کمک می‌کند و در مسیر تکمیل پروژه تیم را راهنمایی و یاری می‌‌نماید.

  با این حال، مدیران پروژه در مدیریت پروژه چابک منسوخ نیستند. بسیاری از سازمان‌ها هنوز هم از آن‌ها برای پروژه‌های چابک – به ویژه بزرگتر ، پیچیده تر – استفاده می‌كنند، اما معمولاً سازمان‌ها این مدیران پروژه را بیشتر در نقش هماهنگ کننده با مالک محصول قرار می‌دهند كه مسئولیت اجرای كلی پروژه را بر عهده می‌گیرد.

  با توجه به تغییر نقش مدیران پروژه در تیم‌های Agile ، مدیریت پروژه Agile از اعضای تیم می‌خواهد که بدانند چگونه در این شیوه جدید کار کنند. آنها باید بتوانند با یکدیگر و همچنین با کاربران همکاری کنند. آنها باید بتوانند به خوبی ارتباط برقرار کنند تا پروژه‌ها در مسیر اجرای خود به‌درستی حرکت کنند.

  اسکرام یک چارچوب فرایندی است که از اوایل دهه 1990برای مدیریت کار بر روی محصولات پیچیده مورداستفاده قرارگرفته است. اسکرام یک فرآیند، تکنیک و یا روشی معین شده نیست. بلکه چارچوبی است که در آن می توانید تکنیکها و فرآیندهای گوناگونی را بکار ببندید. اسکرام درجه سودمندی مدیریت محصول و روشهای کاری شما را نسب به هم واضحتر میکند، بنابراین میتوانید محصول، تیم و محیط کاری خود را به طور مستمر بهبود ببخشید.
  چارچوب اسکرام از تیمهای اسکرام به همراه نقش ها، رویدادها، مصنوعات و قوانین مرتبط با آنها تشکیل شده است. هر یک از مؤلفه های درون این چارچوب، مقصودی خاص را دنبال میکند که برای موفقیت اسکرام و عملکرد صحیح آن ضروری هستند.
  قوانینِ اسکرام نقشها، رویدادها و مصنوعات آن را به هم متصل کرده و روابط و تعاملات بین آنها را مدیریت میکند.

  سازمان بین المللی scrum .org  برای افرادی که در محیط های چابک فعالیت می کنند و به عناون استاد اسکرام ( Scrum master) چارچوب اسکرام را در سازمان پیاده سازی می کنند  گواهینامه PSM  یا Professional Scrum Master   ارائه می دهد . این مدرک که در 3 سطح مختلف تعریف می شود می توان به عنوان معتبر ترین مدرک این حوزه معرفی کرد  .

  آلبوم تصاویر