چگونه هدف‌گذاری کنیم؟

"چگونه هدف گذاری کنیم؟" در عکس این متن نوشته شده است.

هدف گذاری یکی از مهم ترین اصول رسیدن به موفقیت است. یادگیری اصول هدف گذاری باعث می‌شود شما آمادگی لازم برای استفاده از فرصت‌های پیش آمده در زندگی را داشته باشید.

بسیاری از افراد گمان می‌کنند کاری را بسیار با انگیزه و اشتیاق آغاز کرده اند و سخت در مسیر به دست آوردن آن تلاش می‌کنند، اما هیچگاه به جایگاه ارزشمندی نمی‌رسند. مشکل اصلی این افراد این است که زمان کافی برای فکر و تعریف اهداف اصلی زندگی خود صرف نکرده اند. عدم هدف گذاری صحیح تمام اشتیاق و انگیزه ما را بعد از مدتی از بین خواهد برد.

تمام افراد موفق نظیر بیل گیتس، استو جابز و… برای خود و زندگی خود هدف‌هایی در نظر گرفته بودند و با اشتیاق در راستای بدست آوردن آن‌ها تلاش کرده اند. اما شما چطور؟ آیا تا بحال 5 سال آینده خود را تصور کرده‌اید؟ می‌دانید دوست دارید در چه جایگاهی باشید؟ 5 ماه آینده چطور؟ آیا راجع به پایان روز خود فکر کرده اید؟ میدانید در پایان روز قرار است کدام یک از اهداف شما محقق شود؟

همه ما می‌دانیم داشتن هدف خوب است. اما چرا بعضی از افراد هنگامی که با پرسش “هدف شما در زندگی چیست” مواجه می‌شوند دچار استیصال شده و به فکر فرو می‌روند؟

هدف گذاری یکی از مهم ترین اصول رسیدن به موفقیت است. یادگیری اصول هدف گذاری باعث می‌شود شما آمادگی لازم برای استفاده از فرصت‌های پیش آمده در زندگی را داشته باشید. دلیل همه ما از تلاش کردن رسیدن به موفقیت است، شما می‌توانید موفقیت را در ابتدا تعریف کنید و پس از آن اهداف خود را تعیین کنید. اما آیا این اهداف آنقدر کوچک و پیش پا افتاده اند که به شما انگیزه نمی‌دهند؟ و یا آنقدر بزرگ هستند که شما آن‌‌ها را دست نیافتنی میبینید؟ پس اهمیت تعریف درست اهداف دو چندان میشود.

هدف گذاری روند بسیار قوی برای تفکر به آینده دارد، به شما انگیزه می‌دهد که رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید. روند تعیین هدف کمک می‌کند تا بدانید در زندگی می‌خواهید به کجا بروید و وقتی بدانید مقصد شما کجاست میدانید در چه زمینه ایی باید تلاش کنید، چه چیزهایی را باید نادیده بگیرید و به راحتی خود را رهبری میکنید.

پیشنهاد مطالعه:
رسم نمودار استخوان ماهی + نمونه نمودار Fish Bone

هدف گذاری مسیر حرکت و زندگی شما را تعیین می‌کند. آیا شما سفری را بدون مشخص کردن مقصد، آغاز می‌کنید؟ احتمالا نه!

اگر می خواهید هدف گذاری اثربخش داشته باشید، این ویدیو را تماشا کنید.

[su_button url=”https://www.slideshare.net/PMPiran-office/ss-94583813″ target=”blank” background=”#20bbf6″ color=”#ffffff” size=”7″]دریافت منابع و فایل PDF از Slideshare[/su_button]
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سيداميرحسين احمدي
4 سال قبل

جالب بود
از شما سپاسگذارم

Mina Yavari
Mina Yavari
پاسخ به  سيداميرحسين احمدي
4 سال قبل

🙂 ممنون