با ما همراه باشید

لوگو PMPIran

MS Project ابزاری برای توسعه مهارت های فردی و شغلی

[su_heading size=”20″ margin=”40″]نرم افزار MS Project ابزاری برای توسعه مهارت های فردی و شغلی[/su_heading]

ماکروسافت پروجکت

[su_spacer]

شاید بتوان گفت بالغ بر 80 درصد از فارغ التحصیلان رشته مهندسی صنایع در هنگام ورود به بازار کار دو مسیر شغلی را دنبال می کنند. یک دسته گروهی هستند که در مسیر شغل های مرتبط با صنایع تولیدی قرار می گیرند و دسته دیگر گروهی هستند که وارد محیط و بازار کار مدیریت پروژه شده و در اغلب موارد به عنوان کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه در یک سازمان مشغول به کار می شود.

با مروری بر تقاضاهای نیروی کار از سوی کارفرمایان در سالهای اخیر نیز میتوان دریافت که فرصت های شغلی برای گروه دوم بیش از فرصت هایی است که برای مهندسین صنایع جویای کار در شرکت های تولیدی یافت می شود.

در این راستا یادگیری ابزارهای مدیریت پروژه و به خصوص توانایی و مهارت استفاده از نرم افزارهای مرتبط با شغل برنامه ریزی و کنترل پروژه،نه تنها برای مهندسین صنایع بلکه برای همگان امری ضروری و اجتناب ناپذیر می نماید تا از طریق آن بتوانند در بازار کار مدیریت پروژه گوی سبقت را از سایر رقبای خود بربایند.

[su_spacer]

مایکروسافت پروجکت - کتنرل پروژه - PMPiran

[su_spacer]

از جمله این نرم افزارها، نرم افزار مایکروسافت پروجکت (Microsoft Project Professional) است که به عنوان ابزاری برای برنامه ریزی و کنترل پروژه، به دلیل سهولت بکارگیری و داشتن محیطی ساده و آشنا، از استقبال بسیار زیادی برخوردار شده تا جایی که حتی بسیاری از شرکت ها و سازمان ها آشنایی با آن را برای سمت هایی نظیر مدیر پروژه نیز، به عنوان یکی از الزامات تصدی شغل درنظر گرفته اند.

علاوه بر همه اینها، توانایی استفاده از نرم افزار مایکروسافت پروجکت (MS Project)، فرصتهای متعدد درآمدزایی را نیز به دنبال خود داشته و بسیاری از افراد یا شرکت‎های مشاوره ای در این بازار کار توانسته اند با بکارگیری این نرم افزار و ارائه خدمات برنامه ریزی و کنترل پروژه، از کسب و کار مدیریت پروژه بهره بسیاری ببرند.

  • نکته قابل توجه اینکه تنها مهندسین صنایع نیستند که در این بازار رقابتی فعالیت می کنند، بلکه بسیاری از متخصصین رشته های مهندسی مکانیک و بخصوص مهندسین عمران نیز به عرصه رقابت در این بازار کار وارد شده اند که این امر نشان از اهمیت و جایگاه نرم افزارهای مدیریت پروژه به خصوص نرم افزار MS Project در بازار کار مدیریت پروژه دارد.

 Project 2013

[su_spacer]

لذا میتوان دریافت که یادگیری یکی از نرم افزارهای مدیریت پروژه و به طور خاص نرم افزار MS Project Professional به دلیل سادگی و سهولت استفاده از آن، برای همه افرادی که قصد دارند در دنیای مدیریت پروژه قدم بگذارند امری حیاتی و اجتناب ناپذیر است و شاید بتوان گفت ابزاری است برای هر فردی که اهداف خود را در مسیر توسعه فردی و شغلی دنبال می کند.

[su_heading size=”20″ margin=”40″]تاریخ برگزاری: 18-20 شهریور ماه 93

مکان برگزاری: آکادمی توف ایران آلمان[/su_heading]

[su_spacer]

[su_document url=”https://pmpiran.com/wp-content/uploads/2014/04/MSProject-2013.pdf” width=”400″ height=”400″]

  1. اطلاع از دوره های آموزشی
  2. دانلود بروشور دوره کارگاه کاربردی نرم افزار ماکروسافت پروجکت Microsoft Project Professional 2013
  3. درباره آکادمی توف

——–

نیما رحیمی - پیشرو مدیریت پیران - PMPiran

نیما رحیمی

نظرات (3)

  • ahmad 6 اکتبر 2015 at 6:56 ب.ظ پاسخ

    با سلام فارغ التحصیل رشته مهندسی مدیریت پروژه هستم ،برای کار در این رشته هر شرکتی که میرم سابقه کار میخوان من هم تا حالا هیچ جایی کار نکردم و این رشته رو هم خیلی دوست دارم لطفا راهنمایی کنبد برای ورود به بازار کار این رشته چکار کنم؟ با تشکر.

  • majid 26 آگوست 2014 at 10:01 ق.ظ پاسخ

    باسلام.فارغ التحصیل رشته کارشناسی مهندسی مدیریت پروژه هستم معدلم 12.5 .میخواستم بدونم برای ورود به بازار کار مدیریت پروژه معدل مهمه و چه شرطهای دیگری برای ورود به بازار کار مدیریت پروژه لازمه؟

    • نیما رحیمی 26 آگوست 2014 at 2:54 ب.ظ پاسخ

      سلام آقا مجید
      معمولا برای ورود به این بازار کار تجربه کاری و مهارت های نرم افزاری نیازه.
      برای شما که تازه فارغ التحصیل شدی حتما آشنایی با نرم افزارهایی مثل MS Project و پریماورا لازمه.
      برای کسب تجربه کاری هم بهتره از شرکت های کوچک شروع کنی و کم کم تجربه کسب کنی.
      شرط معدل معمولا برای بعضی شرکت های بزرگ وجود داره ولی با داشتن یک رزومه خوب میشه جبرانش کرد.
      باز هم اگر سوالی داشتی در خدمتم

دیدگاه خود را بیان کنید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.*