PMI جایزه برترین دفتر مدیریت پروژه سال 2016 را به شرکت BC Hydro اهدا کرد

%d8%af%d9%81%d8%aa%d8%b1-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d9%be%d8%b1%d9%88%da%98%d9%87-bc-hydro

رئیس و مدیرعامل PMI، مارک ا. لنگلی، به برنده و فینالست های جایزه برترین مدیریت پروژه سال 2016 تبریک گفت. در ادامه علت اهدای این جایزه را بخوانید.

شرکت BC Hydro، یک شرکت خدمات الکتریکی در کانادا است، که دفتر مدیریت پروژه (PMO) آن قادر است 600 پروژه را به طور همزمان مدیریت کند و پورتفولو ای به ارزش سرمایه گذاری 20 میلیارد دلار کانادا را برای 10 سال آینده برنامه ریزی نماید. این شرکت موفق شد در طی پنج سال گذشته 563 پروژه را که حدود 5/6 میلیارد دلار کانادا ارزش داشتند با هزینه ای کمتر از بودجه تعیین شده با موفقیت به انجام برساند و انرژی پاک برای بیش از 4 میلیون از ساکنین شهر بریتیش کلمبیا (غربی ترین استان کانادا) تامین نماید.

جایزه برترین دفتر مدیریت پروژه به دفتری اهدا میشود که توانسته باشد، توانایی های مدیرت پروژه سازمانی خود را در راستای افزودن ارزش به سازمان از طریق استفاده مناسب از استراتژی به اثبات رسانده باشد. این جایزه نشان دهنده دفتر مدیرت پروژه ای است که توانسته است ارزش واقعی تحویل درست پروژه را نشان دهد و همچنین تاثیر مثبت و شفاف بر نتایج کسب و کارها ایفا کند.

فینالیست ها جایزه امسال، شرکت های انتل (Entel) و پارکر ایروسپیس (Parker Aerospace) بودند.

انتل- یکی از اعضای شورای جهانی موسسه مدیریت پروژه- سرمایه گذاری گسترده ای در زیرساخت ها را شروع کرده است تا بتواند خود را با تغییرات سریع صنعت ارتباطات همگام کند و سابقه درخشان خود را در زمینه خدمات به مشتری حفظ نماید. دفتر مدیریت پروژه این شرکت از 730 پروژه و بیش از 200 مدیر پروژه حمایت می کند. نمونه ای از ابتکار عمل این شرکت در حمایت از پروژه ای است که با هزینه ای بالغ بر 136 میلیون دلار سعی در راه اندازی خدمات تلفن همراه و دسترسی به اینترنت در 549 نقطه از جوامع روستایی و حومه شهری کشور شیلی است.

پیشنهاد مطالعه:
جزئیات تغییرات آزمون RMP از آوریل 2022!

شرکت پارکر ایروسپیس و ابرشرکت پارکر هانیفن (Parker Hannifan ) شرکت صاحب سهام آن، سازنده محصولاتی مانند هواپیماهای کنترلی و سیستم های کاهش انتشار برای شرکت های ایرباس، بویینگ و وزارت دفاع آمریکا است. یکی از عوامل کلیدی موفقیت این شرکت تمرکز بر مدیریت ارزش بدست آمده است که دلیل اصلی توفیق در عمل کردن به تعهدات هزینه ای و زمان بندی در پروژه ها و برنامه ها است. در سال گذشته، بخشی از شرکت با استفاده از مدیریت ارزش بدست آمده توانست هزینه ها اضافی را تا 92 درصد کاهش دهد.

رئیس و مدیرعامل PMI، مارک ا. لنگلی، گفت: “موسسه مدیریت پروژه به برنده و فینالست های جایزه برترین مدیریت پروژه سال 2016 تبریک میگوید.”

او افزود: “همانطور که اداره های مدیریت پروژه شرکت های بی سی هیدرو، انتل و پارکر ایرواسپیس، به خوبی نشان دادند، دفتر مدیریت پروژه نقشی مهم وضروری در بدست آوردن ارزش سازمانی دارند. این امر از طریق اطمینان داشتن از پیاده سازی برنامه های استراتژیک با هدف دستیابی به اهداف اصلی سازمان، زودتر از زمان تعیین شده و با هزینه کمتری از بودجه تایید شده ممکن خواهد بود.”

این سه شرکت جوایز خود را در سمپوزیم دفتر مدیریت پروژه (PMO Symposium ) که هرسال توسط موسسه مدیریت پروژه در شهر سن دیگو در ایالت کالیفرنیا برگزار میشود دریافت نمودند. مدیران حرفه ای پروژه از هر سه شرکت، تجربیات و اطلاعات کم نظیر خود را به عنوان بخش آموزشی سمپوزیوم به یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن فیلم های مراسم لینک PMI.org/Awards را ببینید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments