سی و پنجمین گردهمایی مدیران پروژه – PMPiran

[su_heading size=”20″ margin=”40″]صورتجلسه گردهمايي اعضاي PMPiran – PMP[/su_heading]

[su_note note_color=”#c32067″]مكان جلسه: شركت توربو کمپرسر نفت (OTC)
زمان جلسه: مورخ 06/12/92 ساعت 19:00- 17:00 (رسماً 19:20 – 17:30)
[/su_note]

گرد همایی 35 ام مدیران پروژه - PMPiran

[su_label type=”info”]سی و پنجمین گرد همایی مدیران پروژه – PMPiran[/su_label]

[su_note note_color=”#005095″]آقايان: عروجي، رحيمي، مروج، درزي رامندي، کبيري، رضايي، مختار، عمولر، داورپناه، گلپريان، مسينه، معيني، شکيبا، عليپپور، افضلي، محمدي، شربتي و محمودزاده
نشسته از راست به چپ :
خانمها: محمدي، دهقان، ذوالنوريان و نظري
[/su_note]

 

  • 1-   تعداد حاضرين و مکان برگزاري جلسه سي و پنجم

اين جلسه با حضور 22 نفر در شرکت OTC  واقع در خيابان ونک  برگزار شد. موضوعات انتخاب شده براي اين دوره شامل:

  1. –        نظر خواهي برگزاري گردهمايي ها به صورت عضويت اعضا
  2. –        معرفي سايت Linkedin و مزاياي استفاده از آن توسط آقاي مهندس رضايي
  3. –        بررسي اختلافهاي بين ويرايش 4 و 5 PMBOK در بخش Scope توسط آقاي مهندس مختار
  4. –        تبديل استراژيها به پروگرام و گورفوليو توسط آقاي دکتر شکيبا

متاسفانه در اين جلسه که آخرين جلسه برگزار شده در سال 92 بود و با وجود بيشترين درخواست براي حضور، اکثر حاضرين با تاخير زياد در جلسه حاضر شده و هيچکدام از سخنرانان در موعد مقرر براي ارائه خودشان به جلسه نبامدند. اين مشکل باعث شد که از تمامي اعضا درخواست شود که به منظور استفاده بهينه از جلسات و همچنين احترام به کسانيکه در موعد مقرر در جلسه حاضر مي شوند، برنامه ريزي بهتري براي حضور خود انجام دهند. لذا فقط يک ساعت اين جلسه مفيد واقع شد.

  • 2-   موضوعات مطرح شده در جلسه

 

  •        نظر خواهي برای عضوشدن اعضا

به منظور ارتقای سطح کیفی جلسات گردهمایی، امکان برنامه ریزی برای مکان جدید، برگزاری سمینارها و در آینده Webinar ها و … نظرسنجی برای عضویت سالانه اعضایPMP شرکت PMPIran تهیه و مطرح شد که در جلسه بیش از 95 درصد اعضا به عضویت سالانه با امکانات در نظر گرفته شده رای دادند. البته روشهای عضویت در قالب 6 ماهه و حتی جلسه ای برای کسانیکه به دلایل مختلف محدودیت حضور در جلسات را دارند، نیز در نظر گرفته شده است.

 

  •        آشنایی با شبکه اجتماعی  Linkedin توسط اقای مهندس رضایی

Linkedin شبکه ای اجتماعی است مانند فیس بوک ولی با زمینه فعالیت متفاوت و در نتیجه طیف کاربران متفاوت.این شبکه اجتماعی محلی برای آشنایی افراد با تخصص های متفاوت و در زمینه های شغلی متفاوت است.به عبارتی Linkedin یک شبکه اجتمایی برای افراد متخصص و حرفه ای است.
این شبکه در حال حاضر بیش از 26۰ میلیون کاربر دارد و در هر دقیقه  700 كاربر  جدیددر حال عضو شدن در اين سایت می باشد. هدف اصلی افرادی  که در این شبکه اجتماعی  عضو می شوند این است که  سایر شرکت‌ها و افراد دیگر از سوابق تحصیلی و شغلی آن‌ها باخبر شوند تا در صورت نیاز با آن‌ها تماس گرفته شود. اکثر کسانی که در این شبکه  عضو می‌شوند در یک یا چند زمینه دارای تخصص هستند. در واقع پروفایل شما حکم رزومه کاری شما را دارد که
می تواند به وسیله شرکت های دیگر که نیاز به استخدام پرسنل دارند جستجو شود. همچنین خود شما هم می‌توانید با جستجو در سایت موقعیت‌های مناسب شغلی را پیدا کنید.

بر طبق آمار 35% کاربران بازدید روزانه و 67% از کاربران بصورت هفتگی از سایت بازدید می نمایند امروزه بسیاری از شرکت‌ها برای استخدام پرسنل مورد نیاز حتما به پروفایل شما در Linkedin مراجعه می‌کنند. حدود نیمی از کاربران این شبکه آمریکایی هستند.

 

  •        بررسي اختلافهاي بين ويرايش 4 و 5 PMBOK در بخش Scope

یکی از اهداف جلسات گردهمایی، به روز بودن اطلاعات و به روز ماندن حضار می باشد که در این راستا و پس از انتشار ویرایش جدید استاندارد مدیریت پروژه مقرر شد که تغییرات ویرایش 4 و 5 در جلسات مختلف بررسی گردد. در این راستا، این تغییرات در بخش Scope در قالب جدول ارائه شد که متاسفانه به دلیل محدودیت زمانی امکان تفسیر و بررسی مزایا و معایب این تغییرات میسر نبود.

  •        تبديل استراژيها به پروگرام و گورفوليو توسط آقاي دکتر شکيبا

در این بخش بصورت اجمالی تبدیل استراتژی به پورتفولیو و پروگرام  و مدیریت استراتژی و رهبری سازمانی  ارائه گردید.

پیشنهاد مطالعه:
هفتمین دوره جامع مدیریت پروژه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments