ویتامین EQ در شصت و نهمین همایش تخصصی باشگاه مدیران پروژه (گزارش تصویری)

 

شصت و نهمین همایش تخصصی باشگاه مدیران حرفه ای پروژه، با حضور جمعی از اعضای این باشگاه و سایر علاقه مندان به این دانش در تاریخ 25 مهر ماه 1397 و در محل پژوهشکده انرژی و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و با موضوع “ویتامین EQ،نیاز مدیران پروژه” برگزار گردید.

همایش شصت و نهم ساعت 17 روز چهارشنبه 25 مهر ماه 1397 و با معرفی مزایای عضویت در باشگاه مدیران حرفه‌ای پروژه توسط سرکارخانم فضلی آغاز شد. پس از این معرفی ایشان از سرکار خانم دکتر الهه عزیزی جهت سخنرانی دعوت به عمل آوردند. دکتر الهه عزیزی مدیر عامل شرکت نما با تعریف مفاهیم اولیه مانند مدیریت پروژه، هوش، هوش هیجانی و… سعی در گرمابخشی به فضای همایش نمود. سپس ایشان از اهمیت هوش هیجانی در بحث ارتباطات که 90% وظایف مدیران پروژه را شامل می شود یاد کرد. پس از پایان بخش اولیه سخنرانی دکتر عزیزی کلیپ تصویری از موسسه خیریه “کودکان فرشته اند” پخش خانم فضلی به معرفی فعالیت های این خیریه و جلب حمایت حضار در این راستا پرداخت.

 

 

با معرفی سرکار خانم دکتر دهی خازنی توسط خانم فضلی ایشان به روی سن دعوت شده و در مقدمه سخنرانی خود به تعریف هوش، هوش هیجانی و تاریخچه آن پرداختند. در ادامه به تعریف انواع هوش هشتگانه شامل: هوش منطقی ریاضی، هوش کلامی، هوش موسیقیایی، هوش بدنی، هوش تصویری، هوش درون فردی، هوش میان فردی و هوش هیجانی (تلفیقی از هوش درون فردی و هوش میان فردی) پرداخته شد. پس از آن وی به معرفی زیر شاخه های هوش هیجانی از جمله واقع گرایی، خودآگاهی هیجانی، خودشکوفایی، مسئولیت پذیری، حل مسأله و … پرداختند. سپس با بررسی تفاوت های میان EQ و IQ به ارائه تجربیات جمع آوری شده در خصوص استخدام  مختلف پرداخته شد.

 

 

در ادامه خانم مرجان فضلی از آقای مهندس  امیرعلی عبدالمحمدی از اعضای تیم رادیو پروژه دعوت به عمل آورد تا توضیحاتی در خصوص این استارت آپ موفق ارائه نماید. مهندس عبدالمحمدی با نام بردن خدمات رادیو پروژه تا کنون به معرفی تیم قدرتمند رادیو پروژه پرداخت و از همه حضار دعوت کرد تا از این پادکست های تخصصی جهت ارتقاء سطح دانش خود در حوزه مدیریت پروژه استفاده نمایند.

پیشنهاد مطالعه:
نخستین کنفرانس نقش‌آفرینان تعاونی‌های مسکن و انبوه‌سازی در تهران برگزار می‌شود

بعد از زمان استراحت، مهندس سعید مقدسی، رئیس هیئت مدیره شرکت PMPiran  در خصوص اهداف شکل گیری باشگاه مدیران پروژه و روند صعودی عضویت افراد سخن گفتند. ایشان همچنین به بیان تاریخچه کوتاهی از سمپوزیوم مدیران حرفه ای پروژه از ابتدا تاکنون پرداختند و توضیح مختصری حول محورهای ششمین سمپوزیوم مدیران حرفه ای پروژه دادند.این محور ها عبارتند از :

  • نقش ابر پروژه‌ها در توسعه اقتصادی و اجتماعی
  • نقش پروژه‌های استارتاپی در توسعه اقتصادی و اجتماعی
  • چابکی در مدیریت پروژه
  • شیوه‌های تامین سرمایه در پروژه‌ها و ریسک‌های آن

سپس بار دیگر از خانم دکتر عزیزی دعوت شد تا به ادامه سخنرانی شان درباره هوش هیجانی مدیران پروژه بپردازند. وی با نظر به این نکته که در دنیای کنونی بالا بودن ریسک ها و کم بودن میزان نقدینگی در پروژه ها، مدیریت پروژه ها را بسیار پیچیده کرده است به ضرورت ایجاد یک مدل هوش هیجانی برای مدیریت پروژه اشاره کردند.

سپس از خانم دکتر خازنی دعوت شد تا به روی سن بیایند تا به صحبت هایشان درباره ی نقش هوش هیجانی در موفقیت استارت آپ ها  ادامه دهند. ابتدای صحبت های ایشان با بیان یک پرسش درباره ی معنی و مفهوم استارت آپ شروع شد که هریک از شرکت کنندگان از جنبه های متفاوتی به ان سوال پاسخ دادند و در نهایت خانم دکتر خازنی در تایید همه ی نظرات ادامه دادند که استارت آپ یک مفهوم انتزاعی است و تعریف واحدی ندارد .

در ادامه از آقای  مهندس مقدسی و  مهندس معین دعوت شد تا برای اعطای لوح تقدیر به خانم دکتر عزیزی و خانم دکتر خازنی به روی سن بیایند، پس از آن حسن ختام شصت و نهمین همایش تخصصی باشگاه مدیران پروژه با پرسش و پاسخ حاضرین از  خانم دکتر عزیزی و خانم دکتر خازنی انجام شد.

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments