ثبت و تایید مدارک آموزشی قبل از آزمون

یکی از شروط اصلی پذیرش داوطلبین شرکت در آزمون حرفه‌ای مدیریت پروژه، حضور در دوره‌های رسمی حرفه‌ای مدیریت پروژه‌ای است که مورد تصدیق PMI باشد.

شما به عنوان داوطلب برای شرکت در آزمون های موسسه PMI می‌بایست دوره یا دوره‌های تعیین‌ شده آمادگی آزمون را سپری نموده و مدارک تایید حضوردر دوره را به عنوان Contact Hours به PMI ارائه دهید.

به عنوان مثال برای شرکت در آزمون PMP باید دست‌کم 35 واحد Contact Hours را گذرانده باشید (که هر Contact Hours برابر یک ساعت آموزش مرتبط است).

داوطلبین با حضور در دوره‌های آمادگی آزمون PMP و یا کارگاه آموزشی استاندارد پمباک PMBOK شرکت PMPiran می‌توانند گواهی حاوی 35 ساعت گذران دوره را جهت شرکت در این آزمون کسب نمایند. (اگر داوطلبان مدارک دانشگاهی در حوزه مدیریت پروژه ویا دوره‌های آموزشی مدیریت پروژه در سایر موسسات را دارند می‌توانند برای حصول اطمینان از پذیرش آن‌ها توسط PMI با مشاوران موسسه ما تماس داشته باشند).

ثبت PDU بعد از آزمون

افرادی که مدرک PMP و یا مدارک دیگر PMI را اخذ کرده‌اند و قصد تمدید مدرک را دارند، باید برای جمع آوری PDU اقدام کنند.

PDU چیست؟

PDU: Professional Development Units یا واحدهای توسعه حرفه‌ای به طور کلی، عبارت است از زمانی حدود «یک ساعت فراگیری ساختاریافته»
شما برای تمدید مدرک خود، هر سه سال یکبار باید مدارکی جهت اثبات فراگیری ساختاریافته تحت عنوان PDU به موسسه PMI ارائه دهید که هدف از ارائه این مدارک این است که شما نشان دهید در مدت اخذ مدرک خود سعی در به روز رسانی، به کارگیری، انتشار و یا بهبود دانش خود کرده‌اید.

PDU ها به دو دسته تقسیم می‌شوند که در شکل زیر دسته‌بندی‌های آن را ملاحظه می‌کنید:

برای هر یک از مدارک PMI تعداد PDU خاصی مورد نیاز است. به عنوان مثال برای تمدید مدرک PMP شما پس از 3 سال به حداقل 35 ساعت مدرک تحصیلی و حداکثر 25 ساعت مدرک به عنوان استفاده و نشر آن دانش نیاز دارید.

البته لازم به ذکر است که اخذ PDU ها در هر دسته و شاخه تابع شرایط خاصی از نظر تعداد حداقل و حداکثرPDU می‌باشد که با مشورت با مشاوران ما می‌توانید از دقت و صحت گزارش های خود به PMI مطمئن شوید.

همچنین هزینه تمدید در صورت داشتن عضویت سالانه PMI معادل 60 دلار و در غیر اینصورت 150 دلار خواهد بود.

خدمات تمدید مدرک

در طول فعالیت 16 ساله شرکت PMPiran تمامی افراد متقاضی موفق به اخذ تأییدیه Contact Hours و PDU های اعلام شده از سوی این شرکت به PMI شده‌اند.

لازم به ذکر است، با عضویت در باشگاه مدیران حرفه‌ای پروژه و شرکت در همایش‌ها، خدمات کسب گواهی تا اخذ تایید و تمدید مدرک را رایگان دریافت خواهید کرد.
هزینه این خدمات 500,000 تومان است.

از کارشناسان آکادمی مشاوره بگیرید!