رضا سلطان محمدی مدرس در PMPiran
رضا سلطان محمدی

رضا سلطان محمدی هستم متخصص امور مالی و اقتصادی و عضو جامعه حسابداران رسمی کانادا (CPA) و انگلستان (ACCA) با بیش از 17 سال سابقه در زمینه امور مالی و اقتصادی. تحصیلات آکادمیک من در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته اقتصاد با تخصص انرژی بوده و علاقه شخصی من اقتصاد کلان با تمرکز بر امور ژئوپلیتیک هست. من همچنین عضو جامعه مدیران حرفه‌ای پروژه (PMP) در موسسه PMI آمریکا هستم.

تخصص من در امور مالی، تحلیل صورت‌های مالی با تمرکز بر ارزش گذاری کسب‌و‌کارها است. همچنین در زمینه امور سرمایه گذاری منجمله سرمایه‌گذاری خطرپذیر (Venture Capital)، سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی (Private Equity)، سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار (Capital Market) و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های غیرمتعارف (Alternative Investment) تمرکز و تجربه عملی دارم.

فعالیت حرفه‌ای من با کار کردن به عنوان کارآموز حسابداری در یک مجموعه لیزینگ شروع شد و بعد از حدود 5 سال فعالیت و کسب دانش عملی در زمینه امور حسابداری به صنعت حسابرسی ورود نمودم. تجربه کار به عنوان حسابرس ارشد در مجموعه کاشفان برای من آشنایی با صنایع مختلف و تخصص بیشتر در زمینه امور تکنیکی حسابداری را به ارمغان آورد. بعد از حدود 8 سال کار حرفه‌ای حسابداری و حسابرسی در سال 1393 تصمیم به ورود به صنعت سرمایه‌گذاری را گرفتم و با مجموعه کارگزاری سهام پژوهان شایان وارد همکاری شدم. طی دوره کاری در بازار سرمایه موفق به کسب مدارک حرفه‌ای مختلف منجمله "تحلیلگری بازار سرمایه" از سازمان بورس و اوراق بهادار شدم. در طی این مدت به صورت پاره وقت با بخش فرهنگی وابسته به مجموعه‌ سفارت آلمان در کسوت حسابرس داخلی و همچنین شرکت‌‌های کره‌ای فعال در صنعت نفت در کسوت مشاور مالی و Project Coordinator همکاری نمودم. از ابتدای سال 1400 با کمک جمعی از فعالین حرفه‌ای صنعت سرمایه‌گذاری موفق به شکل دهی به اولین مجموعه سرمایه‌گذاری حرفه‌ای چند وجهی دارایی (Multi-Asset Management) در ایران به نام کران کپیتال شدیم. تشکیل اولین صندوق سرمایه‌گذاری اجتماعی (Social Impact Fund) در ایران یکی از دست‌یافته‌های ما در این مجموعه بود. در حال حاضر هم به عنوان Financial Controller در یکی از مجموعه‌های وابسته به وزارت بهداشت کانادا مشغول به فعالیت هستم.

من از ابتدای زندگی حرفه‌ای علاقمند به تدریس و انتقال مطالب مالی و اقتصادی بودم. یکی از لذت‌های من در زندگی انتقال اطلاعات و دانش به زبان ساده به علاقمندان کسب دانش مالی است. در طی سال‌های گذشته سعی داشتم با برگزاری دوره‌‍‌هایی همچون "مبانی امور مالی"، "تحلیل صورت‌های مالی"،" تندخوانی صورت‌های مالی"،"تحلیل مالی کسب‌و‌کار" و غیره به این هدف جامه عمل بپوشانم. در حال حاضر هم به عنوان مدرس در مجموعه خوشنام PMPiran افتخار همکاری و انتقال دانش مالی به مدیران و دانشجویان را دارم.

اطلاعات بیشتر در خصوص فعالیت حرفه‌ای و تجربیات من را می‌توانید در لینکدین جستجو نمایید.