جزئیات تغییرات آزمون RMP از آوریل 2022!

به تازگی وبسایت PMI خبر تغییرات آزمون RMP را منتشر کرده است. آزمون RMP در حال تکامل است تا بتواند نیازهای روز حرفه‌ی مدیریت ریسک، سازمان‌ها و متخصص‌هایی همچون شما را برآورده سازد. آزمون جدید RMP شامل اصطلاحات و فرایندهای…

PMPiran
17 مهر 1400 دقیقه 0 دیدگاه

به تازگی وبسایت PMI خبر تغییرات آزمون RMP را منتشر کرده است. آزمون RMP در حال تکامل است تا بتواند نیازهای روز حرفه‌ی مدیریت ریسک، سازمان‌ها و متخصص‌هایی همچون شما را برآورده سازد.

آزمون جدید RMP شامل اصطلاحات و فرایندهای به‌روز شده و همچنین ریسک‌های سطح سازمانی است که دانش‌پذیر این حرفه باید به آن‌ها اشراف داشته باشد.

تعداد سوالات و همچنین طول سوالات تقریبا مانند قبل باقی خواهد ماند؛ اما سوالاتی با قابلیت انتخاب چند پاسخ صحیح به آزمون اضافه خواهد شد. اینگونه سوالات را در فرمت جدید آزمون PMP نیز شاهد بوده‌ایم.

سوالات مربوط به رویکردهای چابک، پیش‌بینی پذیر و هیبریدی در حوزه‌های آزمایش شده، در آزمون جدید RMP وجود خواهند داشت.

در نهایت، داوطلبان از آوریل 2022 می‌توانند با یکی از دو زبان عربی و انگلیسی، به سبک جدید آزمون دهند.

حوزه‌های تحت پوشش آزمون پس از تغییرات آزمون RMP

آزمون جدید 5 حوزه (Domains) زیر را تحت پوشش قرار می‌دهد:

  • استراتژی و برنامه‌ریزی ریسک
  • شناسایی ریسک
  • تحلیل ریسک
  • پاسخ به ریسک
  • پایش کردن و بستن ریسک

آزمون آزمایشی RMP در سبک جدید

هرگاه PMI برای رونمایی از آزمونی جدید آماده می‌شود، این فرصت را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌دهد که در آزمونی ازمایشی شرکت کنند. این جزئی از برنامه آزمایشی PMI است و نقش مهمی در آپدیت آزمون RMP دارد.

افرادی که در آزمون آزمایشی RMP شرکت می‌کنند اولین افرادی هستند که با نسخه جدید آزمون روبرو خواهند شد. به داوطلبان شرکت در آزمون آزمایشی 20% تخفیف جهت ثبت‌نام تعلق خواهد گرفت و همچنین این افراد در صورت عدم قبولی در آزمون، فرصت دارند یک بار دیگر نیز به صورت رایگان آزمون دهند.

نتایح آزمون آزمایشی بلافاصله پس از آزمون به داوطلب نمایش داده نمی‌شود و داوطلب زمانی حدود 1-2 ماه باید در انتظار نتایج باشد. داوطلب نیز در صورت عدم قبولی، تا 6 هفته پس از اتمام آزمون‌های آزمایشی می‌تواند از فرصت آزمون مجدد که پیشتر توضیح دادیم، استفاده نماید.

آزمون آزمایشی فقط به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و پس از آپدیت آزمون RMP در آوریل 2021 زبان عربی نیز قابل انتخاب می‌شود.

آزمون آزمایشی هم در مرکز آزمون و هم به صورت آنلاین امکانپذیر است.

سند طرح کلی محتوای آزمون از طریق این لینک قابل دسترسی است.

جزئیات ثبت‌نام در آزمون آزمایشی

از 6 اکتبر 2021 ( 14 مهرماه 1400) داوطلبان می‌توانند در طرح آزمایشی آزمون ثبت‌نام کنند. در صورتی که ثبت‌نام پذیرفته شود ایمیلی از طرف PMI شامل نحوه ثبت‌نام و پرداخت هزینه به داوطلب ارسال خواهد شد. هنگام ثبت‌نام و پرداخت هزینه داوطلب می‌تواند شرکت در آزمون با فرمت فعلی یا به صورت آزمایشی در فرمت جدید را انتخاب نماید.

دقت کنید آزمون آزمایشی تغییرات آزمون RMP فقط در ماه دسامبر 2021 در دسترس خواهد بود.

اگر قبلا برای آزمون ثبت‌نام کرده‌اید، می‌توانید آزمون خود را لغو کنید و در طرح آزمایشی فرمت جدید آزمون شرکت کنید. تا 48 ساعت پیش از زمان برنامه‌ریزی شده آزمون خود فرصت دارید این اقدام را انجام دهید و مشمول هزینه اضافی نیز نشوید.

منبع خبر: وبسایت رسمی PMI


PMPiran

PMP

مجموعه PMPiran با سال‌ها تجربه در حوزه آموزش و مشاوره مدیریت پروژه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *