ویدئو+گزارش وبینار “مسیر حرفه‌ای شدن در تحلیل کسب و کار”

این وبینار برای آشنایی علاقه مندان با حوزه تحلیل کسب و کار جهت توسعه و مدیریت بهتر کسب و کارها در تاریخ 11 خرداد ماه 1402 برگزار شد و در آن مخاطبانی با هدف آشنایی با مهارت تحلیل کسب و…

PMPiran
16 خرداد 1402 دقیقه 0 دیدگاه


این وبینار برای آشنایی علاقه مندان با حوزه تحلیل کسب و کار جهت توسعه و مدیریت بهتر کسب و کارها در تاریخ 11 خرداد ماه 1402 برگزار شد و در آن مخاطبانی با هدف آشنایی با مهارت تحلیل کسب و کار جهت مرتفع کردن مسائل پیش آمده در سازمان‌ها و یا کشف فرصت‌های توسعه‌ی کسب و کارشان، شرکت کردند.

در ادامه می‌توانید ویدئوی کامل این وبینار را مشاهده نمایید. پس از آن به گزارش مختصر این وبینار می‌پردازیم.

مشاهده ویدئوی کامل وبینار “مسیر حرفه‌ای شدن در تحلیل کسب و کار”

گزارش وبینار

پس از شروع وبینار، سرکار خانم الناز صالحی، گرداننده‌ی وبینار، مقدمه‌ای از فضای کسب و کارهای امروزی در رویارویی با مسایل و فرصت‌های پیش آمده مطرح کرده و با طرح این سوال که چگونه در این شرایط بهترین راه حل انتخاب و اجرا شود، مخاطبان را به شنیدن ارائه‌ی سخنرانان در این زمینه دعوت میکند.

اولین سخنران جناب آقای دکتر سعید محمدی مدرس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و دکترای مدیریت کسب و کار از دانشگاه صنعتی کویینزلند استرالیا، ارائه‌ی خود را با موضوع کارآفرینی و کسب و کار شروع کردند و در این ارائه به مهارت‌های تحلیل کسب و کار جهت شناخت و تبدیل فرصت‌های بازار به کارآفرینی و سودآوری می‌پردازند.


بعد از آن، جناب آقای مهندس فرزاد بیگلربیگی، تحلیلگر و مشاور کسب و کارها، فارغ التحصیل تحلیل سیستم‌های اطلاعاتی و کسب و کار از کالج جورج براون کانادا، با موضوع استراتژی چابک ،به تکنیک‌ها و رویکردهای روز دنیا در خلق استراتژی و اهمیت طراحی و بهبود سیستم‌ها در کسب و کارها میپردازند. قسمت جذاب این ارائه، اشاره به کیس‌های واقعی از صنایع دنیاست که با مدل‌های خلق استراتژی مطرح شده، به موفقیت‌های بزرگی دست یافتند.


در نهایت، جناب آقای مهندس مهدی معین، مدیر عامل شرکت مهندسی مشاور شرکت پیشرو مدیریت پیران، DBA کارآفرینی از دانشگاه تهران و دارای مدارک حرفه‌ای بین‌المللی PMP ،PBA ،PSMI ، PfMP ، SAFe Scrum Master، با موضوع  اهمیت نقش تحلیلگران حرفه‌ای کسب و کار در سازمان‌ها ، ارائه خود را شروع می‌کنند و به وظایف یک تحلیلگر کسب و کار و مسیر حرفه‌ای شدن در این حوزه می‌پردازند.در خلال صحبت‌ها به بررسی مطالعه موردی هم پرداخته می‌شود.

یکی از راه های حرفه ای شدن در حوزه ی تحلیل کسب و کار ، یادگیری و به کارگیری استانداردهای بین‌المللی تحلیل کسب و کار و مهارت‌های مکمل آن هست که با این مقدمه، سرکار خانم الناز صالحی به معرفی دوره‌ی MBA تحلیل کسب و کار که با همکاری شرکت پیشرو مدیریت پیران و دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران طراحی شده است، می‌پردازند.بعد از توضیح ماژول‌ها و سرفصل‌های این دوره و استراتژی برنامه ریزی آن جهت آموزش کاربردی مهارت‌های تحلیل کسب و کار، هدیه‌ای برای شرکت کنندگان در این وبینار جهت ثبت نام در این دوره تقدیم میگردد.


PMPiran

PMP

مجموعه PMPiran با سال‌ها تجربه در حوزه آموزش و مشاوره مدیریت پروژه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *