گزارش وبینار “گفت و گو با تحلیلگران کسب و کار” + ویدئوی کامل

این وبینار برای آشنایی علاقه مندان به حوزه تحلیل کسب و کار در تاریخ 19 شهریور ماه 1402 برگزار شد و در آن مخاطبانی با هدف شنیدن تجربیات تحلیلگران حرفه‌ای کسب و کار و فعال در سازمان‌های بزرگ و معتبر…

PMPiran
26 شهریور 1402 دقیقه 0 دیدگاه

این وبینار برای آشنایی علاقه مندان به حوزه تحلیل کسب و کار در تاریخ 19 شهریور ماه 1402 برگزار شد و در آن مخاطبانی با هدف شنیدن تجربیات تحلیلگران حرفه‌ای کسب و کار و فعال در سازمان‌های بزرگ و معتبر خارج و داخل کشور، شرکت کردند.

در ادامه، در ابتدا می‌توانید ویدئوی کامل وبینار را مشاهده نمایید. پس از آن به صورت مختصر و خلاصه گزارشی از این وبینار تقدیم حضور می‌گردد.

مشاهده ویدئوی کامل وبینار “گفت و گو با تحلیلگران کسب و کار”

گزارش وبینار”گفت و گو با تحلیلگران کسب و کار”

پس از شروع وبینار، سرکار خانم الناز صالحی، کارشناس توسعه کسب و کار به همراه جناب آقای مهدی معین مدرس و مشاور حوزه تحلیل کسب و کار و مدیریت پروژه مقدمه‌ای از اهمیت یادگیری مهارت‌های تحلیل کسب و کار در کنار سایر مهارت‌ها از جمله مدیریت پروژه، مدیریت محصول و… مطرح کردند و با این مقدمه به دعوت مهمانان، برای شنیدن تجربیات آنان میپردازند.

اولین مهمان، جناب آقای حسین تنوری کارشناس ارشد تحلیل کسب و کار از شرکت MSC کانادا بودند که از تجربه کاری در حوزه مدیریت پروژه در ایران صحبت خود را شروع کردند و از احساس نیاز به یادگیری مهارت تحلیل کسب و کار در کنار مهارت مدیریت پروژه گفتند که در انتهای این مسیر توسعه فردی از طریق اکسپرس اینتری با خانواده به کانادا مهاجرت کردند و در اولین مصاحبه شغلی در حوزه تحلیل کسب و کار موفق به دریافت پوزیشن شغلی مرتبط با این حوزه شدند و در مدت کمتر از یک سال توانستند با ارائه قابلیت‌های دیگر خود به سمت کارشناس ارشد تحلیل کسب و کار در یک شرکت معتبر کانادایی ارتقا پیدا کنند. آقای تنوری از اهمیت این حوزه و وضعیت نیاز بازار کار به متخصصان تحلیل کسب و کار صحبت کردند.

بعد از شنیدن داستان زندگی کاری جذاب آقای حسین تنوری، مهمان دیگر، آقای علیرضا شفیقی کارشناس ارشد برق و دارای مدارک حرفه‌ای PMP،PBA،ACP،RMP و… که در حوزه‌های نفت و گاز و استارت‌آپ‌ها از سمت‌های سرپرستی برق تا مدیریت پروژه در ایران تجربه داشتند، از اهمیت چند مهارتی بودن افراد در سازمان‌ها صحبت می‌کنند و این نیاز، ایشان را به سمت یادگیری مهارت تحلیل کسب و کار سوق می‌دهد تا جایی که بعد از بررسی پیشنهادات شغلی از کشورهای مختلف، در کشور هلند و در شرکت Technip Energy مشغول به کار می‌شوند.

مهمان بعدی جناب آقای محمود انصاری که بیش از 10 سال در کشور کانادا و شهر ونکوور اقامت دارند و مدیر پروژه اجایل در شرکت Accolite Digital و مشاوره مدیریت شرکت cefa هستند و با وجود سابقه کاری زیاد در حوزه مدیریت پروژه در کشور کانادا، به اهمیت یادگیری مهارت تحلیل کسب و کار جهت ارتباط بهتر با کارفرماها و نیازسنجی انجام پروژه‌های درخواستی بر اساس تجربه‌های کاری‌شان در پروژه‌های مختلف، پی بردند و شروع به توسعه فردی در این حوزه کردند که منجر به موفقیت در موقعیت شغلی خود و ایجاد ارزش بیشتر در سازمانی که درگیر هستند، شده است.

جناب آقای حسین قربانی زاده کارشناس ارشد توسعه کسب و کار در شرکت Snapp و عضو هیئت مدیره و MD کسب و کار Carfix ، مهمان بعدی این وبینار هستند که در خصوص راه اندازی بخش جدیدی در شرکت Snapp با استفاده از تکنیک‌های تحلیل کسب و کار صحبت می‌کنند و در خصوص نیاز بازار کار به تحلیلگران کسب و کار بیشتر اطلاعات می‌دهند.

مهمان دیگر، جناب آقای محمد مهدی متین تبار مدیر عامل شرکت درسا رسانه هوشمند، فعال در حوزه‌ی تولید نرم افزار، از اهمیت نیاز تحلیلگران کسب و کار در سازمان‌ها صحبت می‌کنند. در ادامه با سوال آقای معین در خصوص مهارت‌های مورد نیاز جهت استخدام در یک سازمان به عنوان تحلیلگر کسب و کار، به بررسی این مهارت‌ها می پردازند.

با توجه به درک لزوم فراگیری مهارت تحلیل کسب وکار در کنار مهارت های مدیریت پروژه و مالکیت محصول و … جهت دریافت موقعیت‌های شغلی بهتر در داخل و یا خارج از کشور و ارزش آفرینی بیشتر در سازمان‌ها با استفاده از یک فرد با مهارت‌های چندگانه به جای استخدام چندین متخصص، با مهمان بعدی جناب آقای ابوذر کردی تحلیلگر و مشاور کسب و کار و مدرس دوره‌های آمادگی آزمون CBAP ، PBA، CPOA ، AAC در خصوص مسیر یادگیری مهارت تحلیل کسب و کار و مدارک بین‌المللی که در این حوزه توسط موسسات کانادایی و آمریکایی معتبر صادر می‌شود و مقایسه این مدارک با یکدیگر، به گفت و گو نشستیم.

ایشان بعد از ارائه اطلاعات از تعداد نفراتی که در دنیا مدارک بین‌المللی در این حوزه را دریافت کردند و مقایسه حقوق سالیانه این افراد با افراد تک وظیفه‌ای به معرفی مدرک تحلیل مالکیت محصول CPOA از موسسه IIBA و مدارک CBAP و PBA در حوزه تحلیل کسب و کار از موسسات بین‌المللی IIBA کانادا و PMI آمریکا پرداختند.

در انتها، لینک پروفایل لینکدین تمام افراد حاضر در وبینار را قرار می‌دهیم تا در صورت تمایل بتوانید با ایشان در ارتباط باشید:

لینکدین آقای مهدی معین

لینکدین خانم الناز صالحی

لینکدین آقای حسین تنوری

لینکدین آقای علیرضا شفیقی

لینکدین آقای محمود انصاری

لینکدین آقای محمد مهدی متین تبار


PMPiran

PMP

مجموعه PMPiran با سال‌ها تجربه در حوزه آموزش و مشاوره مدیریت پروژه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *