گزارش وبينار “بررسی چالش‌های كارشناسان دفتر فنی پروژه و راهكارها”

وبینار “بررسی چالش‌های کارشناسان دفتر فنی پروژه و راهکارها” با حضور چند تن از اساتید و متخصصین و مشاوران حوزه مدیریت پروژه و دفتر فنی و با هدف معرفی وظایف کارشناس دفتر فنی پروژه و توانمندی‌های لازم برای این افراد،…

PMPiran
17 تیر 1403 دقیقه 0 دیدگاه

وبینار “بررسی چالش‌های کارشناسان دفتر فنی پروژه و راهکارها” با حضور چند تن از اساتید و متخصصین و مشاوران حوزه مدیریت پروژه و دفتر فنی و با هدف معرفی وظایف کارشناس دفتر فنی پروژه و توانمندی‌های لازم برای این افراد، جایگاه دفتر فنی در پروژه‌های عمرانی، آشنایی با جایگاه شغلی دفتر فنی پروژه و تخصص‌های مورد نیاز یک کارشناس دفتر فنی برای فعالیت در این حوزه در تاریخ 31 خرداد 1403 برگزار شد.

جناب آقای کاوه فدایی، مدیر واحد مشاوره شرکت PMPiran و مدرس حوزه مدیریت پروژه و دوره‌های آمادگی آزمون PMP به عنوان گرداننده این وبینار حضور داشتند. در ابتدای وبینار ایشان به این موارد پرداختند که کارشناس دفتر فنی کیست و چه توانمندی‌هایی باید داشته باشد. در ادامه به چند مورد از مهارت‌های کارشناس دفتر فنی پروژه که “داشتن مهارت‌های مدیریت پروژه”، “تهیه نقشه‌ها و مدارک پروژه”، “دانش در زمینه استانداردها و مقررات حوزه و صنعت”، “بحث‌های مالی و صورت وضعیت‌ها”، “مصالح و روش‌های اجرایی” هست پرداختند.

سخنرانان وبینار

در ادامه جناب آقای سیدرضا موسوی رئیس هیئت مدیره شرکت مشاوره ارسن و مدرس مباحث مدیریت دعاوی و قراردادها، آنالیز قیمت و متره کارگاهی و آشنایی با روش محاسبه تاخیرات، به بیان موضوعاتی در خصوص قوانین و مقررات مورد نیاز یک کارشناس دفتر فنی پروژه، فهرست بها، انواع قراردادها، ICC & Incoterms، استانداردهای مورد نیاز این حوزه و معرفی مختصری از آنها پرداختند.

وبینار چالش های کارشناسان دفتر فنی پروژه

سپس جناب آقای مهدی جلیلی، مدیر PMO شرکت مشاوره بهران ترافیک و مدرس سرفصل های مدیریت دعاوی در پروژه ها و مدیریت قراردادها، آنالیز قیمت و متره کارگاهی، آشنایی با روش محاسبه تاخیرات و همچنین روش مدیریت مستندات و DCC در دوره‌های جامع دفتر فنی پروژه، موضوعات تخصصی حوزه دفتر فنی اعم از ارتباطات در پروژه، مکاتبات و مستندات پروژه، آیین نگارش و شیوه مکاتبات اداری، مکاتبات پیمان، نظام مستندسازی و نگهداری سوابق و همچنین نحوه استفاده از مستندات را مورد بررسی قرار دادند.

در ادامه جناب آقای فرشید محمدی، مدیر پروژه شرکت سکاف به عنوان مهمان پایانی، در خصوص توانمندی‌های یک کارشناس دفتر فنی از دیدگاه خود سخن گفتند و همچنین دانش اجرایی مورد نیاز این کارشنایان را با جزئیات بیشتری شرح دادند. ایشان در خصوص موضوعاتی همچون انواع روش‌های اجرا، اهمیت شناخت مصالح ساختمانی صحبت کرده و همچنین تسلط بر نرم افزارهای عمومی و تخصصی مورد استفاده در دفتر فنی را مورد بحث قرار دادند.

در پایان، زمانی را برای پرسش و پاسخ توسط شرکت کنندگان و انتقال تجربیات میهمانان در نظر گرفته و افراد از تجربه‌های پروژه و چالش‌های خود صحبت کرده و میهمانان در این خصوص نظرات و تجربیات تخصصی خود را بیان نموندند.

برای یادگیری و افزایش مهارت‌های خود در حوزه مدیریت فنی پروژه‌ها،  PMPiran دوره جامع کارشناس دفتر فنی پروژه را تدوین و طراحی نموده است، که به تمامی مهارت‌های کلیدی یک کارشناس فنی پرداخته خواهد شد.

دوره کارشناس دفتر فنی پروژه

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره آموزشی، اینجا کلیک کنید.


PMPiran

PMP

مجموعه PMPiran با سال‌ها تجربه در حوزه آموزش و مشاوره مدیریت پروژه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *