چرا باید در دوره‌های آنلاین آموزشی ثبت نام کنیم؟

5/5 - (1 امتیاز)

در سال‌های اخیر آموزش آنلاین به روش‌های مختلف رونق گرفته و روز به روز با اقبال گسترده‌تری مواجه شده است. البته دوره‌های آموزشی آنلاین در کشور ما عمر کم‌تری دارند و برگزارکنندگان حرفه‌ای آن‌ها زیاد نیستند. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که چرا دوره‌های آموزشی آنلاین جواب می‌دهند؟ و چرا هر روز افراد بیش‌تری به استفاده از آن‌ها برای یادگیری رو می‌آورند؟

PMPiran
2 بهمن 1396 دقیقه 0 دیدگاه

 یادگیری آنلاین در سال‌های اخیر طرفدارهای زیادی پیدا کرده است و فهمیدن دلیل آن نیز واقعاً سخت نیست! به‌طور کلی، دوره‌های آموزش آنلاین به دلیل سادگی، بسیار راحت‌تر از دوره‌های حضوری هستند و امروز و در سال 2022 بسیار محبوب شده‌اند.

افرادی که در دوره‌های آنلاین ثبت‌نام نموده‌اند می‌توانند خود را با مسئولیت‌ها و تعهدات موجود تطبیق دهند و در هر زمانی که برای‌شان راحت‌تر است، به محتوای چندرسانه‌ای و محتوای آموزشی خود دسترسی داشته باشند. آن‌ها مجبور نیستند برای تحصیل به جایی بروند و به سادگی از خانه، محل کار خود و یا هرجایی که بخواهند وارد فضای آموزش مجازی می‌شوند.

دلیل دومی که یادگیری آنلاین را بسیار محبوب کرده است، کم هزینه‌تر بودن آن است. هزینه اغلب می‌تواند عامل بازدارنده‌ای باشد که چرا افراد در دوره‌های مورد علاقه خود ثبت‌نام نمی‌کنند. این موضوع برای شرکت‌هایی که می‌خواهند کارمندان خود را تشویق کنند تا آموزش‌های بیشتری را پشت سر بگذارند، اما بودجه زیادی برای آن ندارند، مشکل است. وبینارها و دوره‌های آموزشی که به صورت آنلاین برگزار می‌شوند با هزینه کمتر، به راحتی قابل دسترس هستند.

علاوه بر راحتی و هزینه، تعداد زیادی از افرادی که به دوره‌های آموزشی آنلاین روی می‌آورند، برای یادگیری دوره‌های آنلاین را بهتر و مفیدتر از دوره‌های حضوری می‌دانند.

5 دلیل اثرگذاری بیشتر یادگیری آنلاین نسبت به دوره‌های آموزش حضوری

 1. در دوره‌های آنلاین ثبت‌ نام کنندگان بیشتر از دوره‌های حضوری یاد می‌گیرند

طبق مطالعات انجام شده، شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی آنلاین با استفاده از محتوای چندرسانه‌ای، پنج برابر بیشتر از دوره‌های حضوری، مطالب را یاد می‌گیرند.

از آنجا که دوره‌های آنلاین، قدرت کنترل کامل بر یادگیری را به افراد می‌دهد، شرکت‌کنندگان می‌توانند سرعت یادگیری خود را افزایش دهند.

عموماً شرکت‌کنندگان در دوره‌های آنلاین سریع‌تر از افرادی که در دوره‌های حضوری ثبت نام می‌کنند مطالب را یاد می‌گیرند. آن‌ها می‌توانند مباحثی که برای‌شان پیچیدگی خاصی ندارد را سریع‌‍تر بگذرانند و در مباحثی که به زمان بیشتری نیاز دارند، کندتر حرکت کنند. اگر مایل هستید در دوره آنلاین آمادگی آزمون PMP شرکت کنید اینجا کلیک کنید.

2. نرخ ماندگاری مطالب در یادگیری آنلاین بالاتر است

بسیاری از دوره‌های آفلاین یا حضوری برای حفظ شرکت‌کنندگان خود در طول دوره تلاش می‌کنند. موسسه تحقیقاتی آمریکا دریافته است که این مورد در خصوص آموزش آنلاین صدق نمی‌کند. در عوض، دوره‌های آنلاین نرخ حفظ ثبت‌ نام کنندگان را از 25٪ به 60٪ افزایش داده است.

پیش‌بینی شده است که محتوای چندرسانه‌ای جذاب‌تر، کنترل بیشتر بر نحوه برداشت آن‌ها از مطالب و احتمال تضاد کلاس‌ها با سایر تعهدات، همگی به افزایش این آمار کمک می‌کنند.

دوره‌های آنلاین

3. یادگیری آنلاین نیاز به سرمایه‌گذاری زمانی کمتری دارد

بسیاری از دانشجویان به دلیل زمان کمی که دارند، ثبت نام در دوره‌های حضوری را به تعویق می‌اندازند. این معمولاً شامل زمان رفت و برگشت به کلاس‌ها، به علاوه زمان صرف شده برای معلمان و دانشجویان است. گزارش brandon hall در مورد آموزش آنلاین به شرکت‌ها نشان داد، که این سبک یادگیری معمولاً به 40 تا 60٪ زمان کمتری برای کارمندان نسبت به یادگیری در یک محیط کلاس درس حضوری نیاز دارد.

همچنین توجه داشته باشید که گزینه‌های آموزش آنلاین عموماً به افراد اجازه می‌دهد تا زمانی را که در دوره، سرمایه‌گذاری می‌کنند به هر روشی که برای‌شان مفید است تقسیم کنند. آن‌ها نیازی ندارند که بتوانند زمان زیادی را به دوره اختصاص دهند.

4. ارزیابی‌های مکرر می‌تواند حواس‌پرتی را کاهش دهد

یکی از نکات مهم در مورد دوره‌های آنلاین این است که، ارزیابی می‌تواند بیشتر به یک فرآیند مداوم تبدیل شود. این خبر خوبی برای علاقه‌مندان به ثبت نام در دوره‌های آنلاین است زیرا در هم آمیختن محتوای چندرسانه‌ای و مطالب آموزشی با آزمون‌های کوتاه منظم، می‌تواند تعامل دانش‌آموزان را بهبود بخشد. در واقع، تحقیقات دانشگاه هاروارد نشان داد که استفاده از این آزمون‌های کوتاه و منظم، حواس‌پرتی افراد را تا 50 درصد کاهش می‌دهد، یادداشت‌برداری را سه برابر می‌کند و حفظ کلی مطالب توسط دانشجویان را بهبود می‌بخشد.

همچنین شایان ذکر است که هر چقدر دانش‌آموزان، بیشتر مورد ارزیابی قرار گیرند، اساتید آن‌ها بهتر می‌توانند پیشرفت آ‌ن‌ها را پیگیری کنند. افزایش پیگیری دانشجویان به این معنی است که اساتید می‌توانند در صورت نیاز به کمک، زودتر وارد عمل شوند.

5. آموزش آنلاین برای محیط زیست مناسب‌تر است!

یادگیری آنلاین مطمئناً گزینه مؤثرتری برای دانشجویان است، اما برای محیط زیست نیز بهتر است. یکی از دانشگاه‌های بریتانیا دریافته است که با برگزاری دوره‌های آنلاین، به طور متوسط ​​معادل 90٪ انرژی و 85٪ انتشار CO2  به ازای هر دانشجوی آنلاین، نسبت به دوره‌های حضوری کمتر است.

این موارد یادگیری آنلاین و محتوای چند رسانه‌ای را به روشی مؤثرتر برای آموزش تبدیل می‌کند. ترویج و مشارکت در این نوع یادگیری می‌تواند به افراد و شرکت‌ها کمک کند تا سهم خود را در کمک به محیط زیست انجام دهند و به اهداف محیط زیستی خود پایبند باشند.

آیا مایل هستید در در دوره‌های آنلاین ما در زمینه دانش مدیریت پروژه شرکت کنید؟ مجموعه پیشرو مدیریت پیران (PMPiran) با ارائه و آموزش دانش روز مدیریت پروژه، همواره در مسیر موفقیت، همراه شما مخاطبان گرامی خواهد بود. برای آشنایی بیشتر و ثبت‌نام در دوره‌‍ مد نظر خود اینجا کلیک کنید.


PMPiran

PMP

مجموعه PMPiran با سال‌ها تجربه در حوزه آموزش و مشاوره مدیریت پروژه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *