الناز صالحی
الناز صالحی
PMP

سلام من الناز صالحی، متولد 04/09/1371 و فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه خوارزمی در مقطع کارشناسی و دانشگاه آزاد کرج در مقطع کارشناسی ارشد هستم.

بعد از فارغ التحصیلی، به عنوان کارشناس برنامه‌ریزی تولید وارد شرکت صنایع رایانه فراسو شدم و پس از مدت کوتاهی، به عنوان کارشناس ارشد واحد تضمین کیفیت در پروژه‌ی راه اندازی سیستم مدیریت منابع سازمان (ERP) به فعالیت خودم ادامه دادم.

پس از سه سال همکاری و علاقه به تجربه‌ی پروژه‌های بزرگتر، به عنوان کارشناس ارشد تضمین کیفیت در شرکت فرآورده‌های گوشتی مام شروع به همکاری کردم و علاوه‌بر موفقیت در دریافت گواهینامه‌های  ISO9001 و ISO22000 برای سازمان، بهبود کیفیت محصولات و پیشی گرفتن از رقبا در بازار در مدت زمان کوتاهی منجر به افزایش تولید و فروش در سازمان شد.

پس از آن همکاری خودم را با PMPiran شروع کردم و با توجه به روحیه پویایی که از خودم می‌شناختم، فعالیت در پروژه، کار تیمی، توسعه‌ی محصولات و کسب‌وکار را به عنوان نقطه‌ی رضایت شغلی خود کشف کردم. در PMPiran پس از توسعه‌ی دپارتمان پشتیبانی و برنامه‌ریزی، موفق به کسب سمت مدیر واحد پشتیبانی و برنامه‌ریزی آکادمی PMPiran شدم.

همزمان با آشنایی بیشتر با دنیای مدیریت پروژه، موفق به دریافت مدرک مدیریت حرفه‌ای پروژه PMP در سال 2022 شدم.

پس از اخذ مدرک PMP، به دلیل علاقه‌ای که به کوچینگ و تدریس در حوزه مدیریت پروژه داشتم، در دوره‌های آمادگی آزمون PMP به عنوان منتور پشتیبان شروع به فعالیت کردم و تا پایان سال 1402 موفق به راهنمایی و همراهی بیش از 300 نفر از علاقمندان به کسب مدرک PMP شدم. هم مسیر شدن با افراد جدید و داستان‌های زندگی متفاوت، تلاش برای رساندن افراد به هدفشان و انگیزه دادن به آن‌ها ، برنامه‌ریزی شخصی و منتورینگ ایشان و در نهایت سهیم شدن در کسب موفقیت آن‌ها، تجربه‌ی چندین باره ی موفقیت را در من زنده نگه داشت و این خود انگیزه‌ای برای همراهی تعداد بیشتری از مخاطبان و مصمم بودنم جهت نشر بیشتر دانش مدیریت پروژه شده است.

بعد از آموزش و کوچینگ نیروهای انسانی واحد پشتیبانی و برنامه‌ریزی آکادمی PMPiran و تلاش برای پرورش نیروهایی خودسازمان یافته و موفقیت در آن، نقش خود را در پروژه‌های طراحی و توسعه محصولات جدید و توسعه کسب‌وکار مهم‌تر دیدم و با اعتماد مدیران سازمان، اولین تجربه‌ی خود در مدیریت محصول را با "دوره آموزشی MBA تحلیل کسب‌وکار" شروع کردم. شناخت صحیح نیاز مشتریان و بازار، کشف و طراحی صحیح محصول، تحلیل رقبا و کمک به تدوین استراتژی صحیح بازاریابی و هم‌چنین انتخاب رویکرد صحیح اجرای پروژه منجر به شناخت صحیح این دوره آموزشی در بازار شد به طوری که به فاصله کمتر از 2 ماه به عنوان محصول پرمخاطب در بین سایر محصولات سازمان قرارگرفت. تفکر سیستمی که به واسطه تجربه مهندسی فرآیند در سال‌های گذشته آموزش دیده بودم، فراگیری مباحث تخصصی مدیریت پروژه و علاقه‌مندی به مباحث تحلیل کسب‌وکار و مدیریت محصول در موفقیت این تجربه نقش بسزایی داشت و پس از آن "تعریف دوره جامع مدیریت پروژه چابک" ، "توسعه منابع آموزشی از جمله اساتید حرفه ای در جهت توسعه سبد محصولات"، " طراحی و تعریف دوره‌های آموزشی آفلاین با متد جدید جهت شروع توسعه آکادمی آفلاین PMPiran" از جمله پروژه‌هایی بودند که به عنوان مدیر محصول در آن ایفا نقش کردم. در حال حاضر به عنوان دبیر اجرایی دهمین سمپوزیوم مدیران حرفه ای پروژه در پروژه برگزاری این سمپوزیوم با نوآوری و کیفیت بالاتر و جذب مخاطبان بیشتر مشغول هستم و امیدوارم این پروژه را هم هم‌چون تجربیات گذشته با موفقیت به سرانجام برسانم.

و در آخر باید از مجموعه PMPiran که فرصت تجربه‌ی جایگاه‌های مختلف در سازمان را در اختیار من گذاشتند تا با شناخت مهارت‌های خود و تقویت آن‌ها بتوانم بیشترین بازدهی و عملکرد را در سازمان داشته باشم، تشکر کنم.