دومین گردهمایی اعضای PMPiran

دومین گردهمایی اعضای PMPiran

[su_heading size=”20″ margin=”40″]مكان جلسه: شركت پيشرو مديريت پيران (PMPiran) زمان جلسه: مورخ 27/11/89 ساعت 21- 19 [/su_heading]     [su_note note_color=”#005095″]حاضرين از راست به چپ آقايان: معيني و ظفرحيدري (ايستاده) – علوي، مهدي محمدي و هنري (نشسته) – محمودزاده و…

27 بهمن 1389
0 دیدگاه

[su_heading size=”20″ margin=”40″]مكان جلسه: شركت پيشرو مديريت پيران (PMPiran)

زمان جلسه: مورخ 27/11/89 ساعت 21- 19

[/su_heading]

دومین گردهمایی مدیران پروژه - PMPiran
دومین گردهمایی مدیران پروژه – PMPiran

 

 

[su_note note_color=”#005095″]حاضرين از راست به چپ آقايان:
معيني و ظفرحيدري (ايستاده) – علوي، مهدي محمدي و هنري (نشسته) – محمودزاده و رحيمي (ايستاده)
[/su_note]

 • پيگيري و برگزاري جلسات آتي

در ابتدا به منظور برگزاري و پيگيري جلسات آتي، موارد مطرح شده در جلسات گذشته بازنگري شدند و پيشنهاد شد كه از مطرح كردن طرحها و پروژه هاي مشترك بزرگ و همچنين از ايجاد تنوع زياد درطرحها خودداري شود. اين پيشنهاد به دليل بيان آيتمهاي بسيار زياد در جلسات گذشته و عدم تحقق آنها مطرح شد. در اين راستا مقرر شد كه آيتمهاي مورد نظر هر يك از اعضا در همان جلسه مطرح و بعد از راي گيري، يكي از آنها پيگيري و مورد بحث و بررسي در جلسات آتي قرار گيرد. درضمن مسئول پيگيري هر آيتم، بنا بر تجربه، توانايي و علاقه اشخاص تعيين مي شود.

 1. از موارد ديگر مطرح شده در اين جلسه، ‌زمان شروع و پايان جلسات بود. اين جلسه راس ساعت 19 شروع و راس ساعت 21 خاتمه يافت و لذا اين اطمينان به اعضا داده شد كه امكان برنامه ريزي دقيق براي ايشان وجود دارد. درضمن شروع و پايان برنامه اي جلسه از طولاني شدن و خسته شدن اعضا جلوگيري نمود.
 2. يكي از موارد پيشنهاد شده،‌ هدف گذاري براي روند جلسات بود كه در ابتدا اخذ PDU‌ از اهداف اصلي جلسات معرفي شد ولي پيشنهاد ديگري نيز طرح شد كه بيانگر اين مطلب بود كه با توجه به نوپا بودن اين جلسات، نيازي نيست كه حتماً يك روند رو به رشد و سريع در ابتداي برگزاري اين جلسات بدست آيد. بلكه مهمتر آن است كه جلسات به صورت مرتب و پيوسته برگزار و اعضا در آنها شركت كنند. سپس به مرور زمان اهداف جلسات با توجه به نياز گروه و اعضا، تعريف شده و پيگيري شوند. لذا از تمامي اعضا درخواست شد كه در تمام اين جلسات حضور داشته باشند.
 3. از راه هاي اخذ PDU كه در كشورهاي ديگر در حال انجام مي باشد، حضور روزانه و يا برگزاري جلسات پيوسته (به مانند جلسات برگزار شده در (PMPIran بوده كه در نهايت براي هر جلسه، 1 الي 2 PDU ارائه مي شود. در حال حاضر امكان اجراي اين روش در ايران وجود نداشته ولي با مذاكرات انجام شده با آقاي مهندس شقاقي و در صورت برگزاري پيوسته اين جلسات و تهيه مدارك مورد نياز به مانند صورتجلسات و عكس حاضرين در جلسات، امكان متقاعد كردن PMI براي تخصيص PDU براي حاضرين غير ممكن نخواهد بود.
 • بررسي راه هاي اخذ PDU

از موارد بسيار جذاب و مفيد مطرح شده در اين جلسه مي توان به بررسي راه هاي اخذ PDU اشاره كرد كه توسط يكي از همكاران ارائه شد.

ظفر حیدری - جلسات مدیریت پروژه

اين روشها تماماً توسط آقاي مهندس ظفرحيدري انجام و ايشان موفق شدند كه تعداد PDU مورد نياز براي يك دوره كامل 3 ساله را در مدت 2 سال دريافت كند.

اين روشها جز به جز شرح داده شدند كه بيان آنها در اين صورتجلسه امكان پذير نبوده و شايسته است در قالب جلسات حضوري ارائه گردند.

 

 • برگزاری سمینار

يكي از روشهايي كه باعث ارتقاي سطح علمي اعضا مي شود و در اين جلسه در مورد آن بحث شد، برگزاري سمينار (ارائه، حضور و مشاركت) بود. برگزاري سمينار مي تواند در مدت زمانهاي مختلف به مانند نيم روز و يا تمام روز انجام شود كه با توجه به زمان ارائه، PDU‌ تخصيص داده شود. لذا از تمام اعضا دعوت شد كه نسبت به ارائه سمينار اقدام كرده و پيشنهاد شد كه براي تحقق و تسريع در اين امر از همكاري ديگر اعضا نيز بهره مند گردند.

 • ارتباط اعضا توسط شبكه داخلي

Mehdi moeini - PMPiran Gathering

پيشنهاد ايجاد ارتباط بين اعضا توسط آقاي مهندس معيني مطرح شد. مقرر شد ايشان تعدادي ازشبكه هاي داخلي را بررسي كرده و نتيجه بررسي ها را ارائه داده تا در صورت تاييد اعضا، ‌امكان ارتباط از اين طريق نيز ميسر گردد. البته در حال حاضر امكان ارتباط از طريق E-mail وجود داشته ولي در صورت استفاده از شبكه هاي داخلي، امكان استفاده از تابلوي نظرات نيز ايجاد شده و اعضا به راحتي مي توانند نظرات، مشكلات و نيازهاي خود را مطرح و از همياري و تجربه اعضاي ديگر بهره مند گردند.

 • سوالات مطرح شده

پس از بحث و بررسي قبلي، تعدادي سوال به شرح زير نيز مطرح شدند كه مقرر شد از آقاي مهندس شقاقي استعلام و پاسخ ايشان به اطلاع همگان برسد.

سوالها به شرح زير مي باشند:

 1. با توجه به تاييد گواهينامه ها توسط شرکت و شخص برگزار كننده سمينار، آيا امكان صدور گواهينامه براي جلسات و در نتيجه اخذ PDU وجود دارد يا خير؟
 2. آيا برگزاري سمينارهاي نيم روزه مي تواند PDU داشته باشد؟ چگونه؟
 3. در صورت ادامه جلسات، آيا امكان استفاده از شبكه PMPIran براي ايجاد ارتباط بين اعضا وجود دارد؟
 • برنامه جلسه آتی

در اين راستا موضوع بحث جلسه آتي ، PMIS مشخص گرديد و مقرر گشت اعضاي حاضر در جلسه بعدي فقط به طرح و بيان مشكلات موجود در سازمان خود (مرتبط به PMIS) پرداخته و مقدمات و ملزومات اجرا و يا اصلاح اين طرح بررسي گردد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *