گزارش تصویری شصت و هشتمین همایش تخصصی باشگاه مدیران پروژه

گزارش تصویری شصت و هشتمین همایش تخصصی باشگاه مدیران پروژه

  شصت و هشتمین همایش تخصصی باشگاه مدیران پروژه، با حضور اعضای این باشگاه و علاقه مندان به حوزه مدیریت پروژه چابک، در تاریخ 21 شهریور ماه 1397 در پارک علم وفناوری دانشگاه تهران برگزار گردید. شصت و هشتمین نشست…

25 شهریور 1397
0 دیدگاه

 

شصت و هشتمین همایش تخصصی باشگاه مدیران پروژه، با حضور اعضای این باشگاه و علاقه مندان به حوزه مدیریت پروژه چابک، در تاریخ 21 شهریور ماه 1397 در پارک علم وفناوری دانشگاه تهران برگزار گردید.

شصت و هشتمین نشست تخصصی باشگاه مدیران پروژه، در شهریور ماه 1397 با عنوان “مدیریت پروژه Agile با چاشنی Scrum”، در سالن همایش پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار گردید. در این همایش مهندس سعید مقدسی، یکی از 5 ایرانی دارای مدرک ®PMI-ACP تجربیات خود پیرامون مزایای اخذ مدرک ®ACP، مراحل اخذ این مدرک و کلیات مدیریت پروژه چابک با حضار در میان گذاشت.

 

پس از آن معین غمین از دکتر علیرضا نیکوکار، برای برگزاری بخش اول کارگاه آموزشی دعوت کرد. در این قسمت دکتر علیرضا نیکوکار به تشریح موارد زیر پرداخت:

  • بررسی تفاوت های مدیریت پروژه سنتی و چابک
  • ریشه های ایجاد تفکر مدیریت پروژه چابک
  • معرفی مانیفست چابکی
  • بررسی 12 اصل چابکی به تفکیک

پس از زمان استراحت و پخش تیزر معرفی رادیو پروژه، دکتر نیکوکار در بخش دوم به معرفی تکنیک های چابکی در مدیریت پروژه پرداختند:  

  • معرفی متدولوژی های معروف چابکی در دنیا مانند Scrum، Kanban، Lean، XP و AUP
  • معرفی Backlog، Sprint و Daily Scrum در تکنیک اسکرام
  • معرفی نقش های اصلی اسکرام (Product Owner، Scrum Master و Development team)
  • تعریف نحوه تهیه Product Backlog ،Project Backlog و User Story
  • بررسی نحوه تخمین زمان فعالیت ها و تعیین روش سنجش پیشبرد پروژه

 

 

در پایان کارگاه آموزشی با جلب مشارکت حضارتوسط دکتر نیکوکار، و به اشتراک گذاری تجربیات آن ها در پیاده سازی پروژه های چابک در پروژه غیر نرم افزاری، اهدای جوایز به آنها انجام شد. در پایان معین غمین از خانم دکتر عزیزی، مهندس شکیب، و دکتر شعفی ، جهت تقدیر از مهندس مقدسی و دکتر نیکوکار و اعلام عضویت افتخاری ایشان در باشگاه مدیران پروژه  دعوت به عمل آورد. پس از آن آقای غمین ضمن تشکر از حضور شرکت‌کنندگان، و دعوت آن ها جهت حضور در 69 امین همایش تخصصی باشگاه مدیران پروژه در هفته پایانی مهر ماه، پایان این همایش را اعلام کردند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *