مهمترین تغییرات مایکروسافت پراجکت 2019

خوب بالاخره مایکروسافت پراجکت 2019 هم به بازار عرضه شد و قطعا تغییرات بسیار خوبی رو نسبت به نسخه های قبلی توش شاهد خواهیم بود. 3 مورد از بهترین تغییراتی که فکر میکنم همه ما حداقل یک مرتبه تو ورژن های قبلی سرش کلی عصبی شدیم رو اینجا براتون آماده کردیم.

PMPiran
30 مهر 1397 دقیقه 1 دیدگاه

خوب بالاخره مایکروسافت پراجکت 2019 هم به بازار عرضه شد و قطعا تغییرات بسیار خوبی رو نسبت به نسخه های قبلی توش شاهد خواهیم بود. 3 مورد از بهترین تغییراتی که فکر میکنم همه ما حداقل یک مرتبه تو ورژن های قبلی سرش کلی عصبی شدیم رو اینجا براتون آماده کردیم.

  1. اضافه کردن ستون PREDECESSOR یک لیست آبشاری از تمامی فعالیت ها:
تغییرات مایکروسافت پروجکت 2019 یعنی اضافه کردن ستون PREDECESSOR یک لیست آبشاری از تمامی فعالیت ها

همه ما میدونیم که برقراری روابط پیش نیازی و پس نیازی از چندین روش ممکنه که انجام بشه. مثلا یکی از راه هاش، اضافه کردن بخش detail به پایین صفحه هستش

یکی دیگه از روش های اضافه کردن روابط، دو بار کلیک بر روی هر تسک و رفتن به Tab نامگذاری شده به نام predecessor هستش.

و اما سومین روش که شاید آسون ترین روش بوده باشه اما بسیار کلافه کننده است این بود که ستونی تحت عنوان predecessor رو اضافه کنیم و با توجه به شماره ID هر فعالیت، روابط مورد نظر رو ایجاد کنیم. اما اگه ID مربوط به فعالیت پیش نیاز یا پس نیاز رو نمیدونستیم چی؟ یا اینکه بیش از یک فعالیت رو میخواستیم به عنوان پیش نیاز یا پس نیاز انتخاب کنیم چی؟ قطعا با این مشکل موجه شدین و کلی هم رویه اعصاب بوده. اما ورژن 2019 این موشکل رو بسیار جذاب حلش کرده.

با اضافه کردن ستون PREDECESSOR یک لیست آبشاری از تمامی فعالیت ها، اونم با توجه به ساختار شکست تعریف شده بهتون نمایش داده میشه که میتونین روابطی رو از نوع FS تعریف کنین.

  1. اضافه شدن یک ستون به نام TASK SUMMERY NAME:

دومین ویژگی اضافه شده به مایکروسافت پراجکت 2019 که اتفاقا قابلیت بسیار جالبی هم هست، اضافه شدن یک ستون به نام TASK SUMMERY NAME هستش. اگر یکی از WORK PAKAGE های ما دارای فعالیت ها یا زیر مجموعه های خیلی زیادی باشه، واسه اینکه بدونیم فعالیت مادر چی بود، دیگه نیازی نیست موس رو اسکرول کنیم و بریم دنبال اسم فعالیت SUMMERY TASK بگردیم. کافیه ستون TASK SUMMERY NAME  رو اضافه کنیم و از این موضوع مطلع بشیم.

  1. اضافه شدن قابلیت دادن لیبل به قسمت TIMELINE:

و اما سومین ویژگی که شاید کمتر ازش قبل تر استفاده میشد، اضافه شدن قابلیت دادن لیبل به قسمت TIMELINE هستش. کمتر کسی رو دیدم که کلا به TIMELINE اهمیت بده. تو بهترین حالت یه فایل اکسلی هست که تایم لاین تویه اون رسم شده که اینم خودش بسیار اتفاق عجیبیه. اما تویه ورژن 2019 مایکروسافت پراجت، علاوه بر ایجاد امکان لیبل گذاری بر روی تایم لاین و فعالیت اضافه شده به اون، یک اتفاق جالب دیگه هم رخ داده. و اونم اینه که در صورت پیشرفت کار، میزان پیشرفت هر فعالیت به صورت جداگانه بر روی BAR CHART خود اون فعالیت نشون داده میشه و نه به صورت کلی برای همه فعالیت ها.

 


PMPiran

PMP

مجموعه PMPiran با سال‌ها تجربه در حوزه آموزش و مشاوره مدیریت پروژه


یک پاسخ

  1. […] مهمترین تغییرات مایکروسافت پراجکت 2019 – PMPiran […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *